Hidroelectrica anunță schimbări importante la facturi. Sunt vizați circa jumătate de milion de clienți

Cei circa jumătate de milion de clienți ai Hidroelectrica pot să achite de sâmbătă, 2 noiembrie, facturile cu cardul direct din aplicația iHidro, a anunțat compania pe pagina sa de Facebook.
Alina Costache
03 nov. 2024, 11:51
Hidroelectrica anunță schimbări importante la facturi. Sunt vizați circa jumătate de milion de clienți

Facturile Hidroelectrica pot fi plătite de sâmbătă online cu cardul direct din aplicația iHidro.

“Clienții Hidroelectrica beneficiază acum de facilități noi: plata online a facturilor de energie electrică direct în aplicație și un nou portal de contractare online pentru clienții business. Împreună cu partenerii noștri, PayU Romania și Visa, facem un pas important în digitalizare pentru a vă oferi o experiență modernă, sigură și eficientă, accesibilă pe Android, iOS și online pe iHidro.ro. Descoperiți noua modalitate de plată direct în aplicație!”, se arată într-un anunț postat pe pagina de Facebook a companiei.

„Această inițiativă ne permite să îmbunătățim experiența utilizatorilor, să asigurăm un acces facil la serviciile noastre și să răspundem eficient nevoilor clienților noștri. Digitalizarea este un pas esențial în alinierea la tendințele actuale și în consolidarea poziției Hidroelectrica pe piața energetică”, a declarat Karoly Borbely, CEO al Hidroelectrica, citat de economedia.ro.

Postarea este însoțită și de un clip video în care șeful Hidroelectrica achită o factură direct din aplicație.

Hidroelectrica este cel mai mare producător de energie verde din România şi furnizează servicii tehnologice pentru Sistemul Energetic Naţional. Compania operează 187 de centrale cu o capacitate hidroenergetică de 6,3 GW. În plus, deţine un parc eolian la Crucea, cu o putere instalată de 108 MW. Compania acoperă, de asemenea, 13,09% din piaţa de furnizare din România.

Compania Hidroelectrica, cel mai mare producător de energie din România, a lansat luni 2 octombrie 2023 aplicația de mobil.  În primele zile a funcționat cu dificultăți, mulți clienți s-au plâns de erori la transmiterea indexului, precum și de faptul că nu puteau plăti facturile direct din aplicație, așa cum se întâmplă în cazul celorlalți furnizori.

DailyBusiness
PSD declanșează criza guvernamentală. Miniștrii își dau demisia în bloc, iar Guvernul Ilie Bolojan, sub presiunea unei moțiuni de cenzură
Spynews
Betty Salam s-a întors la băiatul ei! Cum a apărut artista alături de Matthias
Fanatik.ro
Acuzații incredibile pe care i le aduce o femeie primarului PSD inculpat pentru că a furat curent. Motivul pentru care i-a solicitat despăgubiri
Capital.ro
Se pregătește raționalizarea combustibilului. Avertismentul Suediei privind o criză energetică fără precedent: Suntem pregătiți
Playtech.ro
Documentele care nu trebuie semnate de angajaţi. Clauzele de care să te fereşti când eşti nou într-o companie
Adevarul
Un animal ciudat a ieșit dintr-o pădure din vestul Ucrainei, aproape de granița cu România. Reacțiile apărute pe internet
wowbiz.ro
Dinu Iancu-Sălăjanu a fost plasat sub control judiciar! Primele imagini cu politicianul, după perchezițiile DNA
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
VIDEO Momentul în care o tânără de 28 de ani lovește cu mașina două femei aflate pe trecerea de pietoni, în Neamț
iamsport.ro
Dan Diaconescu, ofertă pentru Radu Banciu: ”Vă dau dublu cât câștigați! Mi s-a părut întotdeauna că sunteți o voce specială, aparte”
MediaFlux
Anunț major pentru românii care cumpără fructe și legume. Ce se întâmplă în piețe
stirilekanald.ro
Doliu în rândul medicilor. Doctorița care a salvat mii de copii a murit
NEWS ALERT Un camion a fost cuprins de foc pe autostrada A1, în Hunedoara