Ianis Hagi a debutat pentru Genk. Cum s-a descurcat: primele reacţii

Ianis Hagi a jucat în ultimul sfert de oră al amicalului dintre Genk și Lokomotiv Zagreb, scor 3-0.

15 iul. 2019, 07:07

Ianis Hagi a debutat în tricoul lui Genk şi a jucat în amicalul pe care campioana Belgiei l-a disputat duminică, în finalul cantonamentului de la Horst (Olanda), în compania croaților de la Lokomotiv Zagreb. Internaționalul român, care a purtat numărul 23, a intrat pe teren în minutul 74, înlocuindu-l pe polonezul Jakub Piotrowski, și s-a făcut rapid remarcat.

Suma reală cu care se alege Gică Hagi după vânzarea lui Ianis Hagi la Genk

„În minutele de final, a venit prima șansă de gol a românului. Șutul său din afara careului a fost blocat de un fundaș croat”, notează site-ul oficial al grupării belgiene.

Gică Hagi, prima reacţie după transferul lui Ianis Hagi la Genk. Ce oferte a refuzat „Regele”

Genk s-a impus cu 3-0, golurile fiind reușite de Ito 32 și Benson 72, 90+1.