Ianis Hagi a făcut anunţul la revenirea în ţară. „Este ceva unic”

Ianis Hagi a declarat, noaptea trecută, la revenirea în ţară după participarea la Campionatul European de tineret, că nu se aştepta ca la aeroport să fie prezenţi atât de mulţi fani şi că este mândru şi fericit.
Filip Stan
29 iun. 2019, 08:41
Ianis Hagi a făcut anunţul la revenirea în ţară.

“Este ceva unic, abia aşteptăm şi următorul turneu final. E incredibil, nu credeam că am făcut mândră atâta lume. Suntem fericiţi, pentru ei jucăm, pentru o ţară întreagă jucăm şi suntem fericiţi. Mai avem de muncit, avem foame de rezultate, avem foame de trofee”, a spus Hagi.

Căpitanul Ionuţ Radu s-a declarat şi el surprins de primirea de la aeroport. “Nu ne-am fi aşteptat niciodată, mai ales la ora asta. Suntem foarte bucuroşi pentru că le-am readus bucuria suporterilor şu suntem foarte mândri de asta. Astea sunt cele mai frumoase momente”.

George Puşcaş s-a declarat emoţionat de reacţia fanilor: “Mă abţin să nu…” “Vă mulţumim pentru susţinerea acordată şi pentru toată lumea care ne-a susţinut pe tot parcursul Campionatului European, a spus el.

Componenţii reprezentativei under 21 a României, semifinalişti la Campionatul European de tineret, au revenit în ţară, noaptea trecută, după participarea la competiţia din Italia şi San Marino. Fotbaliştii au fost întâmpinaţi la aeroport de sute de fani, care au scandat: “Suntem mândri de voi”.

Naţionala under 21 a României a ajuns până în semifinale la Campionatul European, după ce a câştigat grupa C (4-1 cu Croaţia, 4-2 cu Anglia, 0-0 cu Franţa). În penultimul act al competiţiei, tricolorii au fost învinşi cu 4-2 de Germania.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vremea se va schimba radical în România! Europa, lovită de un val neobișnuit de aer rece
Fanatik.ro
Piesa Laurei Stoica ce l-a făcut pe Gigi Becali să arunce totul de pe el: „I-am dat 20.000 de dolari, lanțul de la gât, cravata și sacoul de pe mine”
Capital.ro
Elena Udrea e cea mai fericită mamă: Felicitări, iubita mea, Eva! Sunt atât mândra de tine!
Playtech.ro
O țară europeană le oferă tinerilor vacanțe gratuite dacă renunță complet la telefon. Programul promite să „reseteze creierul”
Adevarul
Cum ar putea obține România până la 7 miliarde de euro pe an pentru pensii și salarii. Planul ascuns care aruncă în aer vechile sloganuri politice
wowbiz.ro
Apar detalii neașteptate în crima din Bihor. Avocatul familiei fetei ucise vorbește despre posibila implicare a altor persoane: „Nu o să spun cu nume și prenume”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cum ar fi supraviețuit micuțul Alexandru în pădure timp de două zile! Un fost vânător a venit cu explicații
iamsport.ro
Peste Anghel Iordănescu, Mircea Lucescu și Emeric Ienei! Medicul Generației de Aur a numit cel mai bun selecționer al României: ”L-aș pune în vârful piramidei”
MediaFlux
Horoscop 16 mai. Ziua Z pentru mai multe zodii. Nativii care vor fi însoțiți de ghinion sau trebuie să ia decizii dure
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi