IKEA a primit certificatul de urbanism de la Primărie. Încă un magazin va fi construit în Bucureşti

IKEA a primit certificatul de urbanism de la Primăria Sectorului 3, pentru a construi al doilea magazin din Bucureşti, în zona Theodor Pallady.
Filip Stan
13 aug. 2015, 07:38
IKEA a primit certificatul de urbanism de la Primărie. Încă un magazin va fi construit în Bucureşti

Anunţul a fost făcut miercuri de Cornel Oprişan, retail manager la IKEA România, potrivit b365.ro.

„Pentru următorul magazin IKEA din Bucureşti, care va fi construit în Pallady, am obţinut certificatul de urbanism de la Primăria Sectorului 3. Urmează PUZ-ul şi obţinerea autorizaţiilor de construire. Greu de spus care dintre cele două va fi mai mare, dar şi noul magazin sigur va avea aceleaşi produse ca şi aici. Va fi un magazin standard IKEA, cu range standard”, a spus Oprişan în cadrul conferinţei de presă dedicată lansării noului catalog IKEA.

Compania IKEA Romania a cumpărat, în luna iunie, un teren în București, pe care urmează să fie construit cel de-al doilea magazin din România al lanțului suedez. Terenul are o suprafata de aproximativ 13,7 hectare si este situat in estul Capitalei, pe Bulevardul Pallady, nr. 57, in Sectorul 3.

Odată cu tema noului catalog a fost lansată și o nouă analiză IKEA Group la nivel internațional. Life at Home Report are ca temă activitățile de zi cu zi legate de mâncare și modul în care ne influențează ele starea de bine.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Taifunul Dolphin lovește Japonia! Sute de mii de oameni, evacuați, iar peste 500 de zboruri au fost anulate
Fanatik.ro
Fotbalistul acuzat că bea apa din ghivece și florării, surprins de ce a găsit în România: „Nu mă așteptam la asta”
Capital.ro
Locuiești la bloc? 10 reguli pe care mulți proprietari le înțeleg greșit și ajung să plătească mai mult.Ce spune legea
Playtech.ro
De ce apar mucegaiul și condensul chiar și vara. Greșeala pe care o fac mulți când folosesc aerul condiționat
Adevarul
„Românii au ajuns să meargă la supermarket ca la muzeu”. Consumul scade de șase luni
wowbiz.ro
„Am intrat în metastază” Alina Pușcău, anunț cutremurător înainte să intre în operație! Vedeta a transmis un mesaj emoționant fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O nouă mișcare seismică s-a produs în România, astăzi! În ce zonă a fost înregistrată și ce spun specialiștii
iamsport.ro
Atac devastator la Cătălin Moroșanu: ”Eu mi-am făcut numele în ring, tu la TV, pe chiloțăreală! Nu te compari cu mine”
MediaFlux
Horoscopul lunii august. Cine renaște după jumătatea acestei luni și cine trebuie să lase trecutul în urmă pentru a avea noroc
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat