Il Luce, revenire senzaţională în Liga Europa. Zenit era condusă în minutul 76 cu 3-0 de Maccabi VIDEO

Zenit St. Petersburg, cu Mircea Lucescu pe banca tehnică, a câştigat cu scorul de 4-3 meciul jucat la Maccabi Tel Aviv, după ce în minutul 76 tabela arăta 3-0 pentru gazde.

15 sept. 2016, 19:57

Revenire extraordinară a ruşilor de la Zenit în meciul de la Tel Aviv, una dintre cele mai spectaculoase din istoria fotbalului. În ultimele 15 minute, trupa antrenată de Mircea Lucescu a marcat de patru ori şi a câştigat cu 4-3 o partidă pe care nici cei mai înfocaţi suporteri nu credeau că va avea un deznodământ fericit.

26′ ⚽️ 1-0 50′ ⚽️ 2-0 70′ ⚽️ 3-0 … 77′ ⚽️ 3-1 84′ ⚽️ 3-2 86′ ⚽️ 3-3 90+1′ ⚽️ 3-4