Ilie Năstase, atac dur la Mugur Isărescu: „Îl vor îngropa acolo, la BNR. Conduce această bancă de parcă ar fi de la mama lui”

Ilie Năstase l-a criticat din nou pe Mugur Isărescu, pe terenurilor de tenis de la Arenele BNR, aflate în proprietatea Băncii Naţionale a României. Fostul mare tenisman l-a numit ”tovarăș” pe guvernator, despre care susține că ”va fi îngropat” la BNR.
Iulian Tudor
12 feb. 2020, 11:17
Ilie Năstase, atac dur la Mugur Isărescu:

„Eu m-am născut la Arenele BNR. Este o bază unde s-a jucat tenis de când eram eu copil. Cunosc fiecare colțișor. Într-o zi, tovarășul Isărescu a venit și a zis „nucul ăla mare care era deasupra terenului îl tăiem”. Parcă mi-a tăiat un deget, așa m-am simțit. Tovarășul guvernator nu mai știu cum îl cheamă nu face nimic acolo, preferă să îl țină. Terenul nu e al lui, a fost luat printr-un protocol între MTS și BNR. Nu există act, el spune că e al băncii. Banca e a României, nu e a lui. Sunt niște hoteluri pe acolo, pe care le ține lumea ascunse.

Ați mai auzit un guvernator care să își pună semnătura pe o sticlă de vin? Eu știam că se pune pe bancnotă. El e ieșit la pensie de patru ani. Ia și pensie, ia și salariu. La el de ce merge? Tovarășul Ceaușescu a avut 25 de ani, tovarășul Isărescu e de 30 de ani. Îl vor îngropa acolo la BNR. Conduce această bancă de parcă ar fi de la mama lui, de la Drăgășani. Dacă nu se întâmplă ceva, abandonez. Am o vârstă și nu vreau să mor din cauza asta„, a spus Ilie Năstase, prezent la Palatul Parlamentului.

Ministrul Tineretului și Sportului, Ionuț Stroe, nu a scăpat nici el de furia lui Ilie Năstase. Acesta nu a fost prezent la întâlnirea marilor sportivi.

„Pentru mine, e o mare jignire că astăzi, cel care conduce sportul românesc nu este prezent aici. Jignire pentru toți, pentru Nadia. L-am văzut la televizor spunând că va încerca să se implice în problemele privind Arenele BNR. Nu cred. Se antrenează la gimnastică cu Marian Drăgulescu? Să se facă președintele Federației de Gimnastică.

Când a luat ministerul, toate federațiile au fost invitate, în afară de una: Federația Română de Tenis. De ce? Există un conflict cu un domn care e prieten cu un alt președinte. Am rămas în urmă cu bugetul pentru sport, care e 0.00 din 0.00. Trebuie să punem miniștri foști sportivi”, a mai spus Năstase.

DailyBusiness
Palatul Parlamentului, fără apă timp de 3 zile. Lucrări urgente la rețeaua internă
Spynews
Alina Eriko a plecat din Spitalul Obregia! Incredibil unde încearcă să se reabiliteze
Fanatik.ro
Dinamo a primit ofertă de 1,2 milioane de euro pe Karamoko: „Valoarea lui se va dubla”
Capital.ro
Secretul succesului lui Călin Georgescu. Traian Băsescu a analizat tot: Un șarlatan carismatic, care a știut să-i păcălească
Playtech.ro
Motivul pentru care pâinea nu se ţine în pungă. Cum se depozitează corect pentru a rămâne crocantă zile în şir
Adevarul
Afacerea Ceaușescu - Caldera: petrol venezuelean contra produse românești. Ce l-au întrebat jurnaliștii pe dictatorul român
wowbiz.ro
Durere uriașă în urma tânărului mort în spitalul din Buzău! Iubita lui Gabriel a cedat, la o săptămână după ce l-a condus pe ultimul drum: „Sufletele s-au cerut…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
De necrezut cu cine s-a afișat Dorobanțu după ce a câștigat Marea Finală a sezonului 4 „Casa Iubirii”! Nimeni nu se aștepta să-i vadă împreună
iamsport.ro
Fostul arbitru care ar fi fost amenințat cu pistolul de Gigi Becali a rupt tăcerea
MediaFlux
Adio, bani la pensie! Anunțul Casei de Pensii
stirilekanald.ro
Emil Gânj, căutat de FBI! Primul indiciu cu privire la locul în care se ascunde de peste 6 luni
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend