Ilinca Vandici, surprinsă de prețurile hainelor lansate de Alexia Eram: „Am crezut că sunt lei, nu euro”

Ilinca Vandici și-a spus părerea legată de prețurile colecției de haine lansate de Alexia Eram, precizând că inițial a crezut că prețurile sunt în lei, nu în euro.
Filip Stan
31 oct. 2024, 08:58
Ilinca Vandici, surprinsă de prețurile hainelor lansate de Alexia Eram: „Am crezut că sunt lei, nu euro”

Alexia Eram și-a lansat propriul ei brand de haine, după ce a muncit mai bine de un an ca să-l pună pe picioare. Se numește Margot și deja are pe site primele piese vestimentare. E vorba de hanorace, pantaloni lungi, scurți, șepci în culori neutre. Prețurile pornesc de la 175 de lei pentru o șapcă și ajung până la 580 de lei pentru un hanorac, însă pe site sumele sunt trecute în euro.

Citește și Lia Bugnar, prima reacție în scandalul izbucnit de la fotografia Alinei Ceușan: „Nu consider ca s-a dat foc icoanelor”

Ilinca Vandici a mărturisit că prețurile i se par mult prea mari pentru o astfel de afacere la început de drum.

La rândul ei, Teo Trandafir a comentat că piesele sunt realizate cu gust, dar recunoaște că hanoracele pe care alege să le poarte de zi cu zi au un preț mai accesibil.

Discuția dintre Ilinca Vandici și Teo Trandafir despre brandul Alexiei Eram

Ilinca Vandici: Alexia Eram și-a lansat o linie de haine: hanorace, tricouri, pantaloni.

Teo Trandafir: Alexia, dacă mă vezi sau dacă mă auzi, unde e hanoracul meu? În România le face?

Ilinca Vandici: Da, cică în România le face. Aici, la o fabrică. E un business între prieteni, cumva gândit și dezvoltat la o cafea. Pe principiul: ne întâlnim să bem o cafea, avem două ore libere, facem un business de îmbrăcăminte.

Teo Trandafir: Avem hanorace peste tot, dar astea sunt mai șmechere, îți dai seama. Sunt făcute și ele cu gust.

Ilinca Vandici: Să știi că prețurile nu sunt așa de mari. Eu am citit undeva

Teo Trandafir: E peste 100 de lei hanoracul, 156 de lei.

Ilinca Vandici: Nu, nu, stai puțin. E vorba de euro.

Teo Trandafir: Eu pe ale mele le iau mai pe parcimonie.

Ilinca Vandici: Aceeași greșeală am făcut-o și eu. Am crezut că sunt lei, nu euro, dar am citit mai bine. Prețurile nu sunt atât de mari, dar nici atât de mici.

Teo Trandafir: Dacă nu avem 3 milioane de euro să ne cumpărăm vilă… dar de văzut trebuie să le vedem. S-ar putea să ne facă ceva cu ochiul, mai ales că Alexia are un stiL vestimentar absolut bestial.

Ilinca Vandici: Se numește „Margot” și are hanorac ce costă peste 100 de euro, tricouri, pantaloni și diverse alte lucruri. Ai putea să găsești și tu pentru tine.

Citește și FOTO Cum arată CRBL după intervenția chirurgicală prin care a trecut. Artistul, de nerecunoscut

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vremea se va schimba radical în România! Europa, lovită de un val neobișnuit de aer rece
Fanatik.ro
Călin Georgescu, demascat de Curtea de Conturi. Mii de euro încasate nelegal prin vechime inventată și sporuri fictive
Capital.ro
Călin Georgescu este în doliu: Te păstrăm în inimile și în rugăciunile noastre. S-a stins din viață încă un mare patriot român
Playtech.ro
Lista companiilor de stat unde se fac angajări și cresc salariile în 2026. Sunt peste 1.200 de posturi vacante
Adevarul
O asistentă medicală a murit după ce s-a operat de un furuncul. Familia suspectează că decesul s-a produs din cauza infecțiilor nosocomiale din spital
wowbiz.ro
Apar detalii neașteptate în crima din Bihor. Avocatul familiei fetei ucise vorbește despre posibila implicare a altor persoane: „Nu o să spun cu nume și prenume”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cum va fi vremea sâmbătă, 16 mai: Meteorologii anunță temperaturi de vară, însă unele zone nu scapă de furtuni și grindină
iamsport.ro
Plângere la Tribunalul din Genova împotriva lui Dan Șucu pentru spălare de bani: ”Verificări penale și financiare asupra banilor utilizați în preluarea clubului”
MediaFlux
Caz de hantavirus în România! Pacientul a fost internat la Spitalul de Psihiatrie din Bihor
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi