INCENDIU COLECTIV. Blestemul unei mame care şi-a îngropat fiica: Să ardă de vii. Mi-au omorât copilul

INCENDIU COLECTIV. Alexandra Matache a murit pe patul pe patul spitalului Bagdasar, acolo unde era internată, în urma tragedia de la club Colectiv. Mama fetei este îngenunchiată de durere şi blesteamă cu lacrimi în ochi cei trei patroni de club.
Filip Stan
05 nov. 2015, 19:36
INCENDIU COLECTIV. Blestemul unei mame care şi-a îngropat fiica: Să ardă de vii. Mi-au omorât copilul

INCENDIU COLECTIV. Cristina Matache, mama Alexandrei, nu poate accepta că nu-şi va mai vedea niciodată fiica. Pentru un parinte, sentimentul este îngrozitor, spune femeia, care spera ca cei care i-au omorat fiica sa plătească scump.

„Mi-au omorat copilul, singurul meu copil. Fata mea! Era tot ce aveam, nu mai avem alti copii. Sper ca patronii clubului sa arda de vii asa cum a ars si copilul meu. Sa fie pedepsiti toti, tot acest sistem corupt din Romania. O sa-mi ingrop copilul si voi iesi in strada. Lucrurile nu vo ramane asa. O sa lupt pentru dreptate. Alexandra iubea oamenii, iar oamenii au ucis-o. Nu este drept”, a declarat Cristina Matache, pentru Cancan.ro.

Citeşte şi: De ce au fost arestaţi patronii de la Colectiv: Au dat dovadă de o gravă neglijenţă şi iresponsabilitate

Ultimele date referitoare la starea victimelor din Clubul Colectiv indică un număr de 130 de pacienţi încă internaţi în spitalele din Bucureşti şi judeţul Ilfov. Dintre aceştia, 83 sunt în stare critică şi gravă.

Citeşte şi: INCENDIU COLECTIV. Raed Arafat: Se evaluează cazurile care pot fi preluate în străinătate pentru tratament

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Suma colosală pe care o încasează Istvan Kovacs! Câți bani câștigă la Campionatul Mondial 2026
Capital.ro
Schimbare majoră pentru șoferi din iulie 2026. Toate mașinile vor fi obligate să aibă aceste sisteme
Playtech.ro
Cât costă un plin după ultima ieftinire a carburanților. Prețurile din București, Cluj, Iași și Constanța
Adevarul
Alertă în spațiul aerian al Ungariei. Avion de pasageri interceptat la solicitarea NATO, după ce a întrerupt comunicațiile
wowbiz.ro
Emil Gânj, condamnat definitiv la închisoare pe viață! Avocatul familiei victimei: „Despăgubirile vor fi imputate statului roman”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS O mașină a fost cuprinsă de foc în parcarea unui bloc din Iași. Pompierii intervin de urgență
iamsport.ro
Un fost antrenor din SuperLiga, bătut în vestiar după ce i-a făcut avansuri unui jucător: 'Mi-a zis că este adevărat'
MediaFlux
Se dau pensiile pe card. La ce oră sunt alimentate conturile pensionarilor
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți