Incendiu la Spitalul Floreasca din Capitală, din cauza unui om al străzii

Au fost clipe de groază, marţi noapte, la Spitalul Floreasca din Capitală. Pompierii au intervenit de urgenţă după ce un om al străzii a provocat un incendiu. Focul s-a întins cu repeziciune, iar omul a suferit arsuri grave. Flăcările au distrus aparatură medicală importantă, relatează România TV. 
Iulian Tudor
11 ian. 2017, 07:17
Incendiu la Spitalul Floreasca din Capitală, din cauza unui om al străzii

Flăcările au izbucnit în salonul pentru septici, după ce un om al străzii, care se afla pe o targă în interior, a aprins o tigară. Bărbatul a suferit arsuri grave.

Pompierii au intervenit de urgenţă, însă focul a fost stins de personalul spitalului. „Nu a fost nevoie de evacuarea spitalului. Nu s-a impus evacuarea pacienţilor din spital”, a declarat un pompier.

Din cauza flăcărilor, mai multe echipamente medicale au fost făcute scrum. La faţa locului a fost trimis şi un echipaj de poliţişti care va investiga cazul. 

CITEŞTE ŞI: Incendiu la un bloc din centrul Capitalei. ISU a constatat decesul unui bărbat

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Tragedie! Un pilot de curse a murit împreună cu întreaga familie într-un accident aviatic
Capital.ro
Doliu în presa din România. O jurnalistă s-a aruncat de la etajul 7 și a murit. Ce mesaj a postat înainte: Dă-mi, Doamne…
Playtech.ro
Truc vechi pentru a încălzi caloriferele mai tare. Nu trebuie să umbli la termostat
Adevarul
Cine erau tinerii morți în accidentul din Bacău. Urmau să anunțe de Crăciun că vor avea un copil
wowbiz.ro
Primele imagini cu Mihaela Rădulescu, la capela unde este depus sicriul mamei sale. A venit de la Monaco cu o zi înainte de înmormântare, după un zbor cu întârziere | EXCLUSIV
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina, tânăra de 27 de ani care și-a găsit sfârșitul după ce ar fi căzut de la etajul 7 al unui bloc din Oradea. Era jurnalistă și pasionată de fotografie
iamsport.ro
Bölöni l-a numit ”cel mai bun din Europa” pe fotbalistul Generației de Aur: ”Peste Beckenbauer! Era elegant și eficace”
MediaFlux
Vechime la pensie diferită! Românii care vor avea parte de alt calcul
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet