Începe sezonul de grătare! Frățică, berea care nu trebuie să lipsească de pe masă – acum, disponibilă exclusiv la Auchan

Vara asta, pune berea la rece și cărbunii pe grătar! Auchan România dă startul sezonului de voie bună cu o lansare mult așteptată: Frățică, prima bere produsă sub marcă proprie, creată special pentru momentele acelea când viața e simplă și bună. Fie că petreci o zi relaxantă în curte, planifici o escapadă de weekend sau te aduni spontan cu prietenii, acum ai un companion de nădejde: berea Frățică.
Filip Stan
30 apr. 2025, 14:12
Începe sezonul de grătare! Frățică, berea care nu trebuie să lipsească de pe masă – acum, disponibilă exclusiv la Auchan

Berea corectă pentru zilele acelea în care viața e simplă și bună. Așa cum îi stă bine unei beri de gașcă, Frățică nu vine cu fițe și complicații. Vine cu un gust plăcut, ușor de savurat, și cu atmosfera aceea relaxată care transformă o simplă întâlnire într-o amintire de povestit.

Frățică e fabricată în România, cu mândrie, de producători locali care știu ce înseamnă să creezi o bere cinstită: fără pretenții și plină de gust. Disponibilă exclusiv în hipermarketurile și supermarketurile Auchan, ATAC Hiper Discount, MyAuchan (inclusiv din stațiile Petrom) și online, pe www.auchan.ro – Frățică te așteaptă să o descoperi în toate formatele potrivite momentelor tale:

  • Doză de 0,5L (alcool 4%)
  • Doză de 0,5L fără alcool
  • PET de 2L (alcool 4%)

 

O bere bună, la prețul corect

Când vrei să te bucuri de o zi de relaxare fără să îți faci griji pentru cheltuieli, Frățică este alegerea ideală. Între 30 aprilie – 31 iulie, la Auchan, găsești berea Frățică la doză de o,5L (alcool 4%) la 1,99 lei / buc.

Încearcă o bere cu suflet românesc, fabricată local de oameni pasionați, care respectă tradițiile meșteșugului berii și aduc pe masă un gust autentic, accesibil și prietenos.

Prin lansarea Frățică, Auchan România își reconfirmă angajamentul de a susține producția locală oferind clienților o bere proaspătă, echilibrată și fidelă spiritului comunității românești.

Așa că, indiferent dacă sfârâie micii pe grătar, dacă plănuiești o zi liberă la aer curat sau pur și simplu vrei să pui lumea la cale cu prietenii, nu uita esențialul: Frățică e pe masă, grătarul e pe foc și viața e exact așa cum trebuie!

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
Dacă faci atac de panică, folosește acest truc simplu! Te poate calma instant
Fanatik.ro
Cristi Balaj a dat verdictul după ce U Cluj a cerut penalty în prelungiri cu Dinamo Kiev
Capital.ro
Inteligența artificială schimbă modul în care elevii învață. Profesorii recunosc că le este tot mai greu să evalueze cunoștințele reale
Playtech.ro
O nouă taxă de aproape 1 leu pe litrul de carburant, în discuție la nivelul UE. România se opune măsurii
Adevarul
Conflict la vârful puterii în Ucraina. Sîrski îi răspunde lui Fedorov: „Datorită apărării Kievului, astăzi se pot ține briefinguri”. Budanov face un apel disperat la unitate
wowbiz.ro
Dragostea plutește la propriu pe litoral! Doi îndrăgostiți au transformat marea într-o scenă de film romantic. Turiștii prezenți s-au uitat de două ori
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O femeie din Galați, găsită fără suflare în casa concubinului ei. Era moartă de două săptămâni
iamsport.ro
Ioan Andone și-a stăpânit cu greu lacrimile! Răzvan Lucescu: ”Pe tata nu îl mai pot suna, dar dacă aș suna pe cineva acum, ar fi nea Ando”
MediaFlux
1.500 de euro lunar pentru tineri. Domeniile disponibile și pentru absolvenții din învățământul profesional și tehnic
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România