INEDIT! Justiţia din Italia i-a permis unui bărbat să achite contravaloarea pensiei alimentare în pizza

Un bucătar italian a primit permisiunea justiţiei de a achita pensia alimentară în valoare de 400 de euro în pizza, informează site-ul SalernoNotizie.it.
Filip Stan
31 mai 2016, 14:30
INEDIT! Justiţia din Italia i-a permis unui bărbat să achite contravaloarea pensiei alimentare în pizza

Bucătarul italian Nicola Toso a divorţat de soţie, Nicoletta Zuin, în 2002. Mulţi ani a putut plăti pensia alimentară care iniţial era de 300 de euro, iar ulterior a fost majorată la 400 de euro.

Din cauza crizei financiare din anul 2008, italianul nu a mai putut plăti pensia alimentară în bani, astfel că a început să trimită pizza fostei soţii. Însă aceasta a refuzat, intentând o acţiune judiciară.

Surpriza a venit din partea unei instanţe judiciare din oraşul Padova. Judecătorul Chiara Bitozzi a dispus achitarea învinuitului, care va putea achita contravaloarea pensiei alimentare destinată fiicei în pizza.

Bărbatul în vârstă de 50 de ani va trebui să îi ofere fiicei 36 de pizza lunar.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Florinel de la Chefi la cuțite, scandal în avion cu o stewardesă! A primit interdicție
Fanatik.ro
Anamaria Prodan, mesaj puternic pentru cei care îi cunosc valoarea: ”Încăpățânarea nu este un defect”
Capital.ro
Bilete pentru tratament balnear 2026. Casele Județene de Pensii au început repartizarea cererilor. Cine primește bilet gratuit
Playtech.ro
Harta sărăciei din România. Zonele în care oamenii trăiesc cel mai greu, potrivit datelor oficiale
Adevarul
Soldați ruși schilodiți în războiul din Ucraina au fost puși să defileze la o paradă de Ziua Victoriei
wowbiz.ro
Acuzații explozive în cazul crimei din Bihor! Mesaj dur al mamei elevei ucise în Bihor: „Nu voi lăsa adevărul să rămână ascuns”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un nou-născut care s-a stins în Maternitatea Polizu ar fi fost lăsat să putrezească în incubator! Părinții, sfâșiați de durere, cer să li se facă dreptate
iamsport.ro
Gică Hagi, transfer interzis la o superputere a Europei: ”S-a supărat pe Valentin Ceaușescu”
MediaFlux
Sărbători religioase 12 mai. Rugăciunea făcătoare de minuni pentru Sfântul Mucenic al lui Hristos
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi