Îngrijorare înainte de barajul CM 2014. Accidentat la cap, Keşeru a fost spitalizat

Atacantul Claudiu Keşeru a fost transportat la spital, după ce s-a lovit la cap în timpul meciului disputat de Bastia cu Ajaccio în Cupa Ligii. Potrivit presei franceze, el va fi supus mai multor teste după ce şi-a pierdut cunoştinţa şi a suferit pierderi de memorie.

29 oct. 2013, 20:15

După ce s-a lovit la cap, atacantul român Claudiu Keşeru a fost nevoit să-şi părăsească la pauză colegii, fiind înlocuit cu Maoulida. După ce a primit îngrijiri de la medicul clubului, el a fost transportat la Centrul Medical din Martigues„, scrie Bastia pe site-ul oficial.

Claudiu s-a lovit la cap şi la pauză şi-a pierdut cunoştinţa„, a declarat şi antrenorul Frédéric Hantz, la sfârşitul partidei cu Ajaccio.

Potrivit presei franceze, citate de Mediafax, Keşeru va rămâne în spital la Martigues pe parcusul nopţii de marţi spre miercuri.

Bastia s-a impus în meciul cu Ajaccio, scor 1-0, prin golul lui Ilan, din minutul 7.

La Ajaccio, Adrian Mutu nu a fost inclus în lot, în timp ce Ştefan Popescu a fost rezervă.

Claudiu Keşeru a debutat la naţională în meciul cu Andorra, din preliminariile CM 2014, când a şi marcat primul gol pentru reprezentativa României.