Ioana Dichiseanu, dezvăluiri despre divorțul părinților: „Pe mine chiar m-a luat prin surprindere”. Ce le-a spus după ce s-au despărțit

Ioana Dichiseanu, dezvăluiri despre divorțul părinților. Artista mărturisește că a luat-o prin surprindere decizia pe care au luat-o la momentul respectiv Ion Dichiseanu și Simona Florescu. Vedea că sunt discuții în casă, însă nimic exagerat, care să ducă la un divorț.
Alina Costache
03 iun. 2024, 18:23
Ioana Dichiseanu, dezvăluiri despre divorțul părinților:
Ioana Dichiseanu, dezvăluiri despre divorțul părinților

Ioana Dichiseanu, dezvăluiri despre divorțul părinților. Fiica regretatului actor a declarat că totul a fost din orgoliu, de ambele părți, însă chiar și așa, după despărțire, cei doi au păstrat o legătură frumoasă, se vizitau și vorbeau adesea.

Citește și: Semnele de dincolo primite de Ioana Dichiseanu după moartea actorului: „Am învățat să trăiesc fără el”

Ioana Dichiseanu, dezvăluiri despre divorțul părinților

Pe mine chiar m-a luat prin surprindere. Existau discuții în familie, ca în orice familie, dar nu m-aș fi așteptat niciodată că se va ajunge concret la divorț, dat fiind faptul că ei se iubeau, eu știu ce am văzut în familie și cred că a fost o chestiune de orgoliu acolo.

Doi blegi, exact asta le-am spus, pentru că după ce au redevenit prieteni și mama s-a mutat la noi după ce am născut-o pe Anastasia, legătura a fost mult mai strânsă și din ce în ce mai strânsă, poate și datorită Anastasiei.

Dar ei s-au înțeles bine și la momentul divorțului și imediat după ce au divorțat. Se auzeau, vorbeau la telefon, mama venea în vizită, țineau legătura în continuare, asta m-a surprins. Și le-am spus- Sunteți doi blegi care au divorțat din motive puerile”, a spus Ioana Dichiseanu, la Metropola TV.

Cât despre diferența de vârstă, aceasta spune că nu s-a simțit niciodată în casă, ba mai mult, spune că este benefică, mai ales pentru faptul că bărbații se maturizează mai târziu.

Nu am simțit deloc în casă că ar fi fost diferența de vârstă, dar chiar cred că această diferență de vârstă este benefică într-o relație. Pentru că oricum bărbații se maturizează ceva mai târziu, spre deloc.

E adevărat că și unele femei, să nu generalizam ca să nu se supere doamnii pe noi, dar, în general, da, așa este, bărbații se maturizează ceva mai târziu și cred că e benefică o diferență în relație. Acum depinde, nu sunt reguli universal valabile.”, a mai spus Ioana Dichiseanu.

DailyBusiness
Radu Miruță avertizează după scandalul ploșnițelor de la metrou: „Cei responsabili vor pleca, vor plăti sau vor ajunge la Parchet”
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Sorin Căliniuc, bătaie ca în filmele cu Van Damme la PFC 1. De ce a picat lupta cu colosul de 140 kg: „Îl aștept pe MM Stoica”
Capital.ro
Horoscop 22-28 iunie 2026. Zodia care simte sentimente de izolare sau singurătate. Devine din ce în ce mai dificil
Playtech.ro
Ce temperatură trebuie setată la aerul condiționat pentru a evita șocul termic. Greșeala pe care mulți români o fac în timpul caniculei
Adevarul
Un veteran rus rămas fără piciorare în războiul din Ucraina a ataca cu un cuțit polițiștii care făceau razii pe străzi
wowbiz.ro
Afecțiunea de care suferă Cheloo. Rapperul a dezvăluit chiar el ce problemă are
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
În timp ce mașina se prăbușea în râpa din Transfăgărășan, șoferița era... Vezi mai mult
iamsport.ro
Membrul Generației de Aur îl pune la zid pe Anghel Iordănescu pentru decizia luată la CM 1994 în privința unui tricolor: ”Nu a procedat corect cu el!”
MediaFlux
Vechimea în muncă se verifică online. Ce trebuie să faci, pas cu pas
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?