Ioana Dichiseanu, dezvăluiri despre divorțul părinților: „Pe mine chiar m-a luat prin surprindere”. Ce le-a spus după ce s-au despărțit

Ioana Dichiseanu, dezvăluiri despre divorțul părinților. Artista mărturisește că a luat-o prin surprindere decizia pe care au luat-o la momentul respectiv Ion Dichiseanu și Simona Florescu. Vedea că sunt discuții în casă, însă nimic exagerat, care să ducă la un divorț.
Alina Costache
03 iun. 2024, 18:23
Ioana Dichiseanu, dezvăluiri despre divorțul părinților:
Ioana Dichiseanu, dezvăluiri despre divorțul părinților

Ioana Dichiseanu, dezvăluiri despre divorțul părinților. Fiica regretatului actor a declarat că totul a fost din orgoliu, de ambele părți, însă chiar și așa, după despărțire, cei doi au păstrat o legătură frumoasă, se vizitau și vorbeau adesea.

Citește și: Semnele de dincolo primite de Ioana Dichiseanu după moartea actorului: „Am învățat să trăiesc fără el”

Ioana Dichiseanu, dezvăluiri despre divorțul părinților

Pe mine chiar m-a luat prin surprindere. Existau discuții în familie, ca în orice familie, dar nu m-aș fi așteptat niciodată că se va ajunge concret la divorț, dat fiind faptul că ei se iubeau, eu știu ce am văzut în familie și cred că a fost o chestiune de orgoliu acolo.

Doi blegi, exact asta le-am spus, pentru că după ce au redevenit prieteni și mama s-a mutat la noi după ce am născut-o pe Anastasia, legătura a fost mult mai strânsă și din ce în ce mai strânsă, poate și datorită Anastasiei.

Dar ei s-au înțeles bine și la momentul divorțului și imediat după ce au divorțat. Se auzeau, vorbeau la telefon, mama venea în vizită, țineau legătura în continuare, asta m-a surprins. Și le-am spus- Sunteți doi blegi care au divorțat din motive puerile”, a spus Ioana Dichiseanu, la Metropola TV.

Cât despre diferența de vârstă, aceasta spune că nu s-a simțit niciodată în casă, ba mai mult, spune că este benefică, mai ales pentru faptul că bărbații se maturizează mai târziu.

Nu am simțit deloc în casă că ar fi fost diferența de vârstă, dar chiar cred că această diferență de vârstă este benefică într-o relație. Pentru că oricum bărbații se maturizează ceva mai târziu, spre deloc.

E adevărat că și unele femei, să nu generalizam ca să nu se supere doamnii pe noi, dar, în general, da, așa este, bărbații se maturizează ceva mai târziu și cred că e benefică o diferență în relație. Acum depinde, nu sunt reguli universal valabile.”, a mai spus Ioana Dichiseanu.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Andrei Rotaru de la Insula Iubirii a lansat un nou atac la adresa Cristinei Petre! Ce a transmis de această dată
Fanatik.ro
Asta e suma pentru care Silviu Bogdan și-a dat demisia de la Craiova. „Nu a acceptat”. Exclusiv
Capital.ro
Regulă la bloc în 2026. Documentele pe care proprietarii le pot verifica. Ce obligații are administratorul privind banii
Playtech.ro
ANM anunță o răcire puternică în România. Cât durează furtunile și când revin temperaturile de aproape 40 de grade
Adevarul
„Rămășiță din anii ’90... azi nu mai înseamnă nimic”. De ce își pun mulți șoferi stickere IPA pe mașini și ce spune legea
wowbiz.ro
Nepotul lui Mircea Rednic a murit cu câteva ore înainte de nuntă! Marius Totolici s-a stins în somn la doar 37 de ani. Ce a arătat autopsia?
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cei doi frați înecați la Olimp, aduși acasă în sicrie albe. Mărturia sfâșietoare a surorii: „Mi-au rupt sufletul, eu aveam nunta luna viitoare...”
iamsport.ro
Antrenorul care a avut rezultate cu FCSB nu ar mai colabora cu Gigi Becali: ”Aș lucra oriunde sunt respectat”
MediaFlux
Formarea Guvernului se amână. Președintele Nicușor Dan ar alege un nou premier abia după 1 septembrie (Surse)
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat