Ioana Dichiseanu, dezvăluiri despre divorțul părinților: „Pe mine chiar m-a luat prin surprindere”. Ce le-a spus după ce s-au despărțit

Ioana Dichiseanu, dezvăluiri despre divorțul părinților. Artista mărturisește că a luat-o prin surprindere decizia pe care au luat-o la momentul respectiv Ion Dichiseanu și Simona Florescu. Vedea că sunt discuții în casă, însă nimic exagerat, care să ducă la un divorț.
Alina Costache
03 iun. 2024, 18:23
Ioana Dichiseanu, dezvăluiri despre divorțul părinților:
Ioana Dichiseanu, dezvăluiri despre divorțul părinților

Ioana Dichiseanu, dezvăluiri despre divorțul părinților. Fiica regretatului actor a declarat că totul a fost din orgoliu, de ambele părți, însă chiar și așa, după despărțire, cei doi au păstrat o legătură frumoasă, se vizitau și vorbeau adesea.

Citește și: Semnele de dincolo primite de Ioana Dichiseanu după moartea actorului: „Am învățat să trăiesc fără el”

Ioana Dichiseanu, dezvăluiri despre divorțul părinților

Pe mine chiar m-a luat prin surprindere. Existau discuții în familie, ca în orice familie, dar nu m-aș fi așteptat niciodată că se va ajunge concret la divorț, dat fiind faptul că ei se iubeau, eu știu ce am văzut în familie și cred că a fost o chestiune de orgoliu acolo.

Doi blegi, exact asta le-am spus, pentru că după ce au redevenit prieteni și mama s-a mutat la noi după ce am născut-o pe Anastasia, legătura a fost mult mai strânsă și din ce în ce mai strânsă, poate și datorită Anastasiei.

Dar ei s-au înțeles bine și la momentul divorțului și imediat după ce au divorțat. Se auzeau, vorbeau la telefon, mama venea în vizită, țineau legătura în continuare, asta m-a surprins. Și le-am spus- Sunteți doi blegi care au divorțat din motive puerile”, a spus Ioana Dichiseanu, la Metropola TV.

Cât despre diferența de vârstă, aceasta spune că nu s-a simțit niciodată în casă, ba mai mult, spune că este benefică, mai ales pentru faptul că bărbații se maturizează mai târziu.

Nu am simțit deloc în casă că ar fi fost diferența de vârstă, dar chiar cred că această diferență de vârstă este benefică într-o relație. Pentru că oricum bărbații se maturizează ceva mai târziu, spre deloc.

E adevărat că și unele femei, să nu generalizam ca să nu se supere doamnii pe noi, dar, în general, da, așa este, bărbații se maturizează ceva mai târziu și cred că e benefică o diferență în relație. Acum depinde, nu sunt reguli universal valabile.”, a mai spus Ioana Dichiseanu.

DailyBusiness
Israelul și Libanul semnează un acord-cadru pentru o retragere minoră a IDF, după 4 zile de discuții la Washington
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Cum a apărut Shakira în tribune la meciul în care Messi a intrat în istoria Cupei Mondiale. Cine a însoțit-o pe artistă
Capital.ro
Serviciul militar obligatoriu ar putea reveni din 2027. Guvernul ia în calcul o decizie istorică. Cine sunt cei vizați
Playtech.ro
Stațiunea ieftină aflată la câteva ore de România. Cazarea începe de la 13 euro, iar cafeaua costă mai puțin de 1 euro
Adevarul
Cum a fost pregătit Pogromul de la Iași din 1941. Drumul de la ură la unul dintre cele mai mari masacre din istoria României
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Avion făcut bucăți, după ce a lovit cel mai înalt zgârie-nori din Beijing! Câte persoane erau la bord
iamsport.ro
Fostul mare atacant de la Dinamo, la un pas de tragedie: ”Am văzut luminița de la capătul tunelului”
MediaFlux
Daniela Crudu a ajuns de nerecunoscut! Fanii au fost șocați când au văzut imaginile: „Zici că ești…”
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?