Iohannis, încă o zi la Sibiu. Ce a făcut preşedintele de Crăciun

Preşedintele Klaus Iohannis se află de câteva zile la Sibiu, unde petrece Sărbătorile alături de familie.
Filip Stan
28 dec. 2014, 09:42
Iohannis, încă o zi la Sibiu. Ce a făcut preşedintele de Crăciun

Klaus Iohannis a petrecut un Crăciun relaxant. A mers la biserică atât în Ajun, cât şi în prima şi a doua zi de Crăciun. A fost la tenis, dar şi la o televiziune locală.

Ieri, Klaus Iohannis a acordat şi primul interviu televizat de când a fost investit în funcţia de preşedinte al României. Iohannis a fost invitat la o televiziune din Sibiu, a participat la această emisiune aproximativ jumătate de oră, emisiunea fiind înregistrată şi urmează să fie difuzată peste două zile.

Chiar dacă a petrecut Crăciunul acasă, la Sibiu, el nu va fi prezent aici şi în noaptea dintre ani. Noul primar al Sibiului a declarat că l-a invitat pe noul preşedinte pentru a-şi petrece Revelionul în acest oraş, dar a primit răspuns negativ.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
La 4 ani de la retragerea din activitate, Ana Maria Brânză face un anunț neașteptat. Cum se simte acum, de fapt ”Am început să caut ajutor”
Capital.ro
Doliu în televiziune! Cel mai frumos actor actor s-a stins din viață. Toată lumea l-a văzut în seriale la TV
Playtech.ro
Câţi de 9 vezi în imaginea de mai jos: ai 20 de secunde la dispoziţie pentru a da răspunsul corect
Adevarul
Putin s-a adresat națiunii având în spate o hartă uriașă a Rusiei. Cum stau lucrurile în realitate pe câmpul de luptă din Ucraina, potrivit analiștilor
wowbiz.ro
Primele imagini cu Mihaela Rădulescu, la capela unde este depus sicriul mamei sale. A venit de la Monaco cu o zi înainte de înmormântare, după un zbor cu întârziere | EXCLUSIV
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina, tânăra de 27 de ani care și-a găsit sfârșitul după ce ar fi căzut de la etajul 7 al unui bloc din Oradea. Era jurnalistă și pasionată de fotografie
iamsport.ro
Bölöni l-a numit ”cel mai bun din Europa” pe fotbalistul Generației de Aur: ”Peste Beckenbauer! Era elegant și eficace”
MediaFlux
Cum a ajunbs România bătaia de joc a importatorilor. Mâncăm "furaje pentru animale"
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet