Ion Iliescu, felicitat de ziua de naştere de Klaus Iohannis şi Dacian Cioloş. Ce cadouri a primit

Fostul președinte Ion Iliescu a fost felicitat, joi, de ziua sa de naștere, de președintele Klaus Iohannis și de premierul Dacian Cioloș. Cei doi i-au trimis câte un coș cu flori.
Iulian Tudor
03 mart. 2016, 15:29
Ion Iliescu, felicitat de ziua de naştere de Klaus Iohannis şi Dacian Cioloş. Ce cadouri a primit

Ion Iliescu a primit de la Klaus Iohannis un coș cu hortensii albe, potrivit unor surse din anturajul lui Ion Iliescu, citate de Agerpres. De asemenea, Ion Iliescu a primit coșuri cu flori de la foștii președinți Traian Băsescu și Emil Constantinescu.

Președintele de onoare al PSD a primit flori și cărți de la apropiați, foști colaboratori de partid, din Senat, din domeniul Apelor, precum și de la Editura Tehnică, care l-au felicitat atât personal, cât și telefonic.

Ion Iliescu împlinește joi 86 de ani, iar vineri, 4 martie, este ziua de naștere a soției sale, Nina.

DailyBusiness
Bolojan schimbă regulile pentru pensionarea anticipată. Pachetul 3 de măsuri include noi restricții
Spynews
Este oficial! Dorian Popa s-a căsătorit în Maldive! Mama cântărețului, primele declarații, în exclusivitate! Andreea nu a știut nimic despre nuntă
Fanatik.ro
De ce nu a fost tras acoperişul Arenei Naţionale pentru România – Moldova! Mircea Lucescu şi jucătorii au intervenit imediat. Exclusiv
Capital.ro
Regulă pentru românii care stau la casă sau la bloc. La câte grade trebuie să setezi centrala în sezonul rece
Playtech.ro
Se poate ieși la pensie militară după doar 15 ani de muncă? Ce prevede legea actuală
Adevarul
Un cetățean indian s-a predat ucrainenilor după doar trei zile pe front. Cum a fost recrutat
wowbiz.ro
S-A AFLAT! Substanța care ar fi ucis-o, de fapt, pe Andreea Cuciuc! Mama fetei aruncă BOMBA, la un an după tragedie
Economica.net
Mini-Dacia! Anunţ oficial despre noul "Lăstun Hipster" (FOTO interior/exterior)
Prosport.ro
FOTO. Ce s-a ales de fata considerată cel mai frumos copil de pe Pământ
kanald.ro
O tânără a fost găsită fără suflare în camera unui hotel din Bali. Turista de 27 de ani consuma doar fructe crude și ajunsese la 22 de kilograme
Cancan.ro
CAUZA morții lui Marius Keseri. De ce boală suferea baterisul de la Direcția 5, de fapt
iamsport.ro
Remember. Un sfert de secol de la ziua în care Michael Schumacher a repus Ferrari pe tronul Formulei 1
MediaFlux
Când intră pensia din octombrie pe card. Vești bune pentru pensionari
stirilekanald.ro
ALERTĂ! Centrala nucleară, lovită de o dronă ucraineană
substantial.ro
După apariția CASS la pensie, o nouă lovitură pentru pensionari. Rămân cu mai puțini bani în buzunar