Ion Ţiriac face dezvăluiri în L’Equipe. De ce s-a certat cu organizatorii de la Roland Garros

Ion Ţiriac a dezvăluit, într-un interviu acordat cotidianului L'Equipe, că a fost foarte nemulţumit de o decizie luată de organizatorii de la Roland Garros.
Daniel Spătaru
09 iun. 2014, 16:27
Ion Ţiriac face dezvăluiri în L'Equipe. De ce s-a certat cu organizatorii de la Roland Garros

Ion Ţiriac a fost prezent weekend-ul trecut atât la finala Halep – Şarapova, cât şi la finala masculină, dintre Rafael Nadal şi Novak Djokovic. Într-un interviu pentru L’Equipe, Ion Ţiriac a povestit că deţine o lojă pe arena centrală din anii ’70, chiar dacă nu o ocupă decât câteva zile pe an. „Spre deosebire de Năstase şi de alţii care n-au muncit o zi în viaţa lor, eu muncesc foarte mult„, a glumit Ion Ţiriac.

Citeşte şi Simona Halep, oficial pe locul 3 în clasamentul WTA

Ion Ţiriac a povestit cum l-a convins pe Philippe Chatrier, preşedintele Federaţiei Franceze de Tenis între 1973 şi 1993, să facă mai multe loje şi astfel, mărindu-se numărul de locuri, şi banii încasaţi de pe urma lor să fie mai mulţi. Totodată, ea a dezvăluit cum într-un an n-a fost prezent la Roland Garros, în semn de protest faţă de preţul biletelor. „M-am supărat pe el fiindcă a triplat preţul la loje. Am refuzat să plătesc şi un an am stat fără„, a povestit Ion Ţiriac.

Vezi şi Imagini de senzaţie: Şarapova, în fustă mini şi cu tocuri cui, cu trofeul Roland Garros în braţe VIDEO&FOTO

DailyBusiness
Bolojan promite sprijin pentru peste 400 de persoane afectate de explozia din Rahova: 45 de locuințe sunt asigurate
Spynews
Top 5 cele mai sigure locuri în care te poți muta dacă izbucnește al Treilea Război Mondial. De ce sunt ele recomandate
Fanatik.ro
Cum a fost surprins David Popovici. Marele sportiv nu a mai fost văzut într-o astfel de ipostază
Capital.ro
Parlamentul European schimbă regulile pentru permisele de conducere. Anunț oficial pentru toți șoferii din UE
Playtech.ro
Tabel: penalizările aplicate pentru pensia anticipată parțială, în funcție de lunile de anticipare
Adevarul
Dezamăgirea unui cuplu britanic după 9 ani în Bulgaria: „Pensionarea de vis s-a transformat în coșmar. Am fost aproape omorâți de sistemul medical”
wowbiz.ro
BREAKING NEWS! A fost ucis pe loc! Autocar plin cu suporteri, atacat pe autostradă
Economica.net
Tancuri noi pentru România şi o scurtă istorie a tancului românesc TR-85M1 BIZONUL - Ce este programul "Tanc principal de luptă"
Prosport.ro
FOTO. Sabalenka și Badosa, în costum de baie, au încins imaginația fanilor
kanald.ro
FOTO Cum arată apartamentele în care s-au mutat deja primele familii afectate de explozia din Rahova
Cancan.ro
Ce s-a găsit în apartamentul Vasilicăi Enache, avocata moartă în explozia din Rahova. OBIECTUL care dă ancheta peste cap!
iamsport.ro
Viktor Orban, implicat în finanțarea unei echipe importante din SuperLiga: ”Ar trebui să produci bani, nu să stai cu mâna întinsă!” / ”De acolo s-au plătit salariile”
MediaFlux
54% în plus la pensie. Plăți istorice la Pilonul II de pensii
stirilekanald.ro
Vladimir Putin, sfătuit să nu meargă la Budapesta. "Ar putea fi asasinat"
substantial.ro
Igiena blănii la pisica senior – Ce schimbări apar şi cum le gestionezi