IRINA BEGU – BIANCA ANDREESCU 6-4, 6-7, 2-6 în primul tur la Miami. Andreescu – revenire fabuloasă, Begu – trei mingi de meci ratate!

Bianca Andreescu a trecut, joi, de Irina Begu, scor 4-6, 7-6, 6-2, în primul tur al turneului de la Miami.

21 mart. 2019, 21:46

Irina Begu a început primul set cu break, s-a dus la 2-0, apoi Bianca Andreescu a recuperat pentru 2-2. Românca a mai reuşit un break, pe care l-a păstrat până la finalul setului, câştigat cu 6-4.

În setul al doilea, Irina Begu a condus cu 5-1 şi a ratat trei mingi de meci, în două game-uri diferite, pe propriul serviciu. Bianca Andreescu a revenit fabulos şi a dus setul în tie-break, unde s-a impus cu 7-2.

În setul decisiv, Bianca Andreescu a fost mai proaspătă, venită şi după o pauză de vestiar, şi a defilat pe teren, 6-2.