Irinel Columbeanu nu se simte bine. Medicul, chemat de urgență. A primit o veste tristă

Irinel Columbeanu a avut probleme de sănătate, iar conducerea azilului unde locuiește a chemat medicul. Ion Cassian, proprietarul centrului, a povestit ce s-a întâmplat cu el.
Alina Costache
03 nov. 2024, 14:55
Irinel Columbeanu nu se simte bine. Medicul, chemat de urgență. A primit o veste tristă

Irinel Columbeanu a trecut prin momente grele, în ultima perioadă, din cauza unor probleme de sănătate. Fostul milionar se confruntă cu insomnii, iar Ion Cassian, patronul azilului în care acesta stă, a chemat medicul.

Ion Cassian spune că Irinel Columbeanu nu poate dormi noaptea, el plângându-se de acest lucru, însă, totodată, doarme mult și ziua, iar cumva problema lui are o explicație.

Acum este mai binișor, are un spirit de viață pozitiv. S-a plâns de insomnii, așa că noi i-am chemat medicul psihiatru, care l-a consultat, acum are un tratament. Nu doarme prea bine noaptea, dar, de fapt, nici nu are cum, căci doarme foarte mult ziua”, a spus Ion Cassian pentru Click.

De asemenea, acesta a povestit că Irinel Columbeanu este trist din cauză că medicii i-au dat o veste urâtă. Din cauza celor două AVC-uri suferite, el nu mai poate călători cu avionul pe distanțe foarte mari, asta însemnând că nu va putea merge la Irinuca în America, așa cum își dorea.

E și cam trist că, din păcate, după ce a suferit cele două AVC-uri, nu mai poate călători cu avionul. Voia să meargă la fiica lui, dar medicul care l-a consultat i-a spus clar că nu mai are voie. El tot speră însă”, a declarat Ion Cassian, potrivit click.ro.

Cine este sponsorul din umbră al lui Irinel Columbeanu

Irinel Columbeanu primeste lunar 6.000 de lei. Deși pensia sa de aproximativ 2.000 de lei nu acoperă costurile lunare de întreținere, acesta primește un ajutor neașteptat. Ion Cassian, directorul azilului, este persoana care suportă diferența lunară de 6.000 de lei, astfel încât Columbeanu să poată continua să locuiască acolo, fără a fi nevoit să plătească integral cele 8.000 de lei necesari pentru întreținere.

Irinel are o pensie de puțin peste 2.000 de lei, după o mică majorare. Este o sumă insuficientă pentru costurile azilului, care pot ajunge până la 8.000 de lei pe lună. Cu toate acestea, suntem alături de el și nu îi cerem diferența”, a declarat Cassian.

DailyBusiness
Poliția Locală București îi avertizează pe șoferi: Nu mai dați bani parcagiilor de ocazie
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Edi Iordănescu rupe tăcerea! Cu cine ar juca în Turcia – Romania fostul selecționer de la EURO
Capital.ro
Călin Georgescu, anunț despre banii românilor. Cum sunt folosiți, de fapt: Nu-ți trebuie armată ca să distrugi o țară
Playtech.ro
Cât costă să cumperi 5 ani de vechime în muncă în 2026. Simulare de calcul
Adevarul
Noua găselniţă a turiștilor români în Grecia îi pune în dificultate pe proprietarii de taverne. Unde mănâncă în vacanţe
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Elena Merișoreanu s-a văzut cu Valentin Sanfira, după vestea divorțului. Ce a spus artistul despre despărțirea de Codruța Filip: „Se vedea pe ochii lui că e trist”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Lovitură pentru șoferi! OUG pentru ieftinirea carburanților a fost amânată din nou
iamsport.ro
Gică Hagi e contestat: ”Nu merită să devină selecționerul României. E o pierdere de timp”
MediaFlux
PAPARAZZI Patrice Cărăușan de la Survivor se ascunde prin București! Vedeta Antena 1, încă în concurs, camuflată alături de iubit FOTO și VIDEO
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj