Irinel Columbeanu şi-a făcut ghetuţele la azil. Ce cadouri a primit fostul miliardar: „S-a bucurat ca un copilaş”. Cum va arăta masa de Crăciun

Irina Columbeanu s-a afişat zilele trecute cu o geantă de 30.000 de euro, în timp ce tatăl ei rămâne la azil şi de aceste sărbători. De Moş Nicolae, a avut parte de o rază de speranţă, fraţie lui Iona Cassian.
Filip Stan
06 dec. 2024, 12:54
Irinel Columbeanu şi-a făcut ghetuţele la azil. Ce cadouri a primit fostul miliardar:

Irinel Columbeanu a fost milionar în euro, dar acum se bucură ca un copil de cadourile modeste primite la azil de la Moş Nicolae.  Fostul om de afaceri Irinel Columbeanu, care a pierdut întreaga avere, de milioane de euro, a avut imensa bucurie să găsească un cadou, de Moș Nicolae, sub bradul din livingul azilului.

Fiecărui pacient, care locuiește la noi, le-am pus sub bradul din living câte o pungă plină cu dulciuri, dar mai moi, căci mulți nu stau bine cu dantura, adică napolitate și cozonăcei, dar și mandarine. S-au bucurat cu toții, ca niște copii, și-au amintit de acasă. Iar la masa de prânz, le vom pregăti și un desert de sezon, ca de Moș Nicolae, va fi un prânz special”, a declarat Ion Cassian.

Iar de Crăciun, Ion Cassian îi va răsfață, pe cei care locuiesc în căminul lui de bătrâni, inclusiv pe Irinel Columbeanu, cu un delicios meniu trandițional: „La prânz, vom avea în meniu tobă, lebăr, șorici, sarmale, cozonac, toate bunătățile pe care românii le au pe masa de Crăciun. Vom avea grijă să nu mănânce totuși în cantități mari, căci, după o vârstă, se digeră mai greu. Dar, Irinel Columbeanu va veni și în vizită, la noi acasă, va petrece alături de familia mea, unde și aici îi vom pregăti multe bunătăți”, a mai dezvăluit Ion Cassian.

Irinel Columbeanu și-a revenit spectaculos după cele două AVC-uri suferite, dovadă stând și rezultatele ultimelor analize: „Recent, i s-au făcut analize, dar este în parametri, pentru vârsta lui, încă mai ia medicamente, dar nu foarte multe. Îi este bine la noi, e spălat, îngrijit, hrănit, avem și un nutriționist care îi pregătește meniul în funcție de afecțiuni.

Irinel Columbeanu trăieşte din donaţii, pensia a rămas pe la 2.000 de lei şi după majorare

Irinel Columbeanu și-a mai recăpătat pofta de viață, mai ales după ce Irinuca, fiica lui din America, l-a vizitat vara trecută. De când s-a făcut frig, el nu prea mai iese din cămin și nici nu prea îl mai vizitează prietenii, dar îl sună, stă de vorbă cu cei dragi, la telefon”, ne-a mai dezvăluit Ion Cassian, pentru Click!

Irinel Columbeanu are, în continuare, datorii la bănci, iar pensia modestă nu-l ajută să acopere toate cheltuielile de la azil: „Are o pensie mică, un pic peste 2.000 de lei, chiar și după majorări. Din acești bani are și poprire. Cred că nu va scăpa toată viața de datoriile la bănci, din cauza cărora și-a pierdut și vila de la Izvorani.

Lumea îl mai ajută cu bani, chiar și foștii prieteni. Eu i-am promis că îl voi găzdui, că va sta la noi, la cămin, cât va dori. Aici a locuit și tatăl lui, Ion Columbeanu, în ultima parte a vieții. Are în cameră televizor, cărți, haine. Sunt condiții bune, dar, evident, duce dorul vieții pe care a avut-o”, ni s-a mai confesat Ion Cassian.

 

Unde va fi înmormântat Irinel Columbeanu. Dezvăluiri făcute de patronul azilului: „Dacă așa mă roagă oamenii, le respect această ultimă dorință”

Irinel Columbeanu are o viață liniștită la azil, e îngrijit bine, iar sănătatea lui este o prioritate pentru personalul de acolo. Cu toate că pensia fostului milionar cu acoperă costurile necesare pentru azil, Ion Cassian, patronul, i-a permis să stea acolo chiar și așa.

Viața lui Irinel Columbeanu a luat o întorsătură complet neașteptată. Și-a pierdut toată averea și a ajuns să trăiască din mila cunoscuților săi. La început a apărut zvonul că Mr. Pink, soțul Monicăi Gabor, e cel care l-ar fi ajutat pe fostul milionar să stea la azil, dar adevărul e cu totul altul. „De la Mr. Pink nu a venit nici un leu, bani au venit numai de la fiica lui, Irinuca. Îl mai ajută și prietenii mai vechi, care l-au mai scos la câte o masă sau la o plimbare”, a spus Ion Cassian, pentru Click!.

Recent, Irinel Columbeanu și Ion Cassian au vorbit despre înmormântare. Fostul milionar a dezvăluit că, atunci când va veni vremea, și-ar dori să fie înmormântat la Cimitirul Ghencea Militari din Capitală, alături de tatăl său.

„Am discutat cu Irinel despre asta, mi-a spus că ar vrea să fie înmormântat unde este și tatăl lui (n.r.-la Cimitirul Ghencea Militar), acolo au locul de veci al familiei. Dar, nu voi fi singurul care se va ocupa de asta, mi-a lăsat și numărul de telefon al unei cunoștințe, cu care ar trebui să iau legătura, după decesul lui. Eu m-am mai ocupat și de înmormântările altor foști pacienți, care m-au rugat să îi conduc pe ultimul drum. Am plătit adesea tot, de la sicriu, până la parastas. Dacă așa mă roagă oamenii, le respect această ultimă dorință”, a mai spus patronul azilului.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Tzancă Uraganu, ironizat de propriul frate. Ce a avut de spus Miraj Tzunami la adresa lui: „I-a fost rușine”
Fanatik.ro
„Are tibia praf!”. Ce a pățit Elias Charalambous după ce a sărit în Peluza Nord la golul lui Florin Tănase. Exclusiv
Capital.ro
Tragedie în lumea muzicii. S-a stins o celebră cântăreață. Era una dintre cele mai promițătoare voci ale noii generații
Playtech.ro
Tabel pensii în funcţie de locul de muncă. Ce pensie o să ai dacă ai lucrat ca muncitor necalificat, meseriaş sau şofer
Adevarul
Întrebarea care a aprins scânteia între profesori și învățători. „Dacă citește ministrul ne pune să-i luăm și acasă, pentru consolidarea relațiilor”
wowbiz.ro
Soțul Teodorei Marcu nu mai e om, la jumătate de an de când tânăra a fost ucisă! Ce se întâmplă cu el. Dezvăluiri cutremurătoare: „Din ce în ce mai greu…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Durere fără margini într-o familie de români din județul Gorj. Nelu, un șofer de TIR, s-a stins subit la nici 50 de ani, într-o parcare din Belgia
iamsport.ro
HALUCINANT! Ce apare în declarația de avere a Liei Savonea: peste 700.000 de euro în conturi și 3 salarii consistente
MediaFlux
Anunț major despre pensii și salarii! Când ar putea crește
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Ultimă oră: Traian Băsescu, operat de urgență! Medicii au făcut anunțul