Italia: Trei români au murit într-un accident de maşină, în Pisa

Trei cetățeni români au murit în noaptea de sâmbătă spre duminică după ce au căzut cu maşina într-un râu de la periferia oraşului italian Pisa.
Filip Stan
20 mart. 2017, 07:44
Italia: Trei români au murit într-un accident de maşină, în Pisa

Trei români au murit după ce au căzut cu mașina într-un râu de la periferia oraşului Pisa. După ce a rupt balustrada unui pod, mașina în care se aflau imigranții români a căzut în Râul Serchio, din localitatea italiană San Giuliano Terme, dar poliţia italiană a descoperit tragedia duminică dimineaţă.

Trupurile neînsufleţite ale victimelor au fost recuperate de către autorităţile italiene. Urmează ca acestea să stabilească şi identitatea victimelor şi să facă anchetă asupra circumstanţelor tragediei.

Citeşte şi Accident grav în Italia. Un cuplu de români a murit pe loc

 Autoritățile din peninsulă încearcă acum să identifice victimele și să afle în ce condiții s-a produs accidentul.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
Donald Trump a interzis fanilor din încă două țări să intre în SUA pe durata Cupei Mondiale 2026. Ce alte națiuni au ajuns pe lista roșie
Capital.ro
Călin Georgescu a primit decizia definitivă privind controlul judiciar. Este și bun de plată. Ce sumă îl obligă Tribunalul București să achite
Playtech.ro
Cât costă carnea de porc de Crăciun cu o săptămână înainte de sărbători. Prețuri în piețe, supermarketuri și la poarta fermei
Adevarul
O fotografie cât o mie de cuvinte, cu Maia Sandu. Detaliul surprins la plecarea din Grecia spre Olanda
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un ciclon puternic amenință Europa! Cum se va manifesta fenomenul și ce țări vor fi afectate
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Avertismentul economiștilor: România se îndreaptă spre o criză economică și socială uriașă
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”