Iuliana Tudor a făcut anunțul despre divorț, după 28 de ani de căsătorie: „Descoperă lucruri peste care nu poate să treacă”

Iuliana Tudor este una dintre cele mai apreciate prezentoare TV din România, iar de curând a făcut dezvăluiri despre căsnicia ei, la la "40 de Întrebări cu Denise Rifai". Artista este căsătorită de 28 de ani cu Răzvan și au împreună un fiu adolescent, Tudor.
Alina Costache
01 oct. 2024, 14:37
Iuliana Tudor a făcut anunțul despre divorț, după 28 de ani de căsătorie:
Iuliana Tudor și-a cunoscut soțul la 18 ani

Iuliana Tudor și partenerul ei de viață s-au cunoscut pe vremea când prezentatoarea avea doar 18 ani, iar de atunci au rămas împreună. Chiar dacă au trecut prin momente mai dificile, nu au fost atât de grave încât să se pună probleme divorțului. Pentru amândoi, căsnicia și familia sunt prioritare în viața lor.

Iuliana Tudor și soțul ei nu s-au gândit niciodată la divorț

Nu! Am modelul părinților mei. Am modelul bunicilor mei, am modelul generațiilor de dinaintea mea, pentru care căsnicia nu este doar o hârtie pe care o semnăm și o slujbă la care participăm. Înțelesul căsniciei pentru mine și familia mea este, cred, cel corect!

Este o taină, este un demers de viață, de ani, fără să spun că dacă doi oameni descoperă peste un timp că sunt lucruri de neîmpăcat, se întâmplă în viețile oamenilor tragedii de tot felul, peste care unul sau celălalt nu poate să treacă.

Atunci poate că e bine, mai ales dacă sunt și copii ca drumurile să se împartă, însă noi nu am avut experiențe atât de dramatice, certuri sau lucruri de netrecut, astfel în cât să spun da, gata!

În general, sunt un om de cursă lungă. Nu sunt o persoană care abdică foarte ușor, mai ales când este vorba de ideea de familie„, a explicat Iuliana Tudor.

Citește și: Lecția pe care Iuliana Tudor a primit-o de la Florin Piersic: „Maestrul este irepetabil. Întâlnirea cu el a fost un examen”

Cântăreața și-a cunoscut soțul la 18 ani

Artista l-a remarcat pe soțul ei în noaptea de Înviere, însă nu știa că bărbatul o remarcase deja de mai multe luni. S-a legat o frumoasă prietenie, iar apoi o poveste de dragoste, care continuă și astăzi.

Cred că în noaptea aceea am fost cucerită și am aflat apoi că eu îl cucerisem deja pe el. Mă urmărise câteva luni de zile, știa unde merg cu prietenii mei, venea în același loc. Nu l-am văzut niciodată, deci a fost foarte discret în această călătorie după mine.

Făceam naveta de la Băicoi la Ploiești și pe autobuzul respectiv mi-a spus că m-a văzut de foarte multe ori. Eu nu am observat nimic, l-am întâlnit atunci, în Noaptea de Înviere și au urmat patru ani în care ne-am cunoscut. Ne-am dat timp să ne cunoaștem. El a băut cafea, eu nu beau cafea deloc.

Întâlnirile noastre s-au transformat, ușor ușor într-o prietenie foarte solidă. Mi-a dat de înțeles și cred că asta a și contact, că este un om pe care mă pot baza oricând, având modelul tatălui meu  (…) Răzvan seamănă în multe privințe cu tatăl meu și cred că mi-a plăcut foarte tare acest lucru. Am simțit că pot construi cu el„, a mai mărturisit Iuliana Tudor, la Kanal D.

DailyBusiness
Salariile președintelui și premierului României ar putea crește MULT odată cu noua lege a salarizării
Spynews
Imagini de la priveghiul interlopului Ilie Bălăceanu, pe lux și opulență! Casa lui, plină ochi
Fanatik.ro
Veste de ultimă oră pentru „gladiatorul” Vali Crețu! Gigi Becali i-a decis viitorul la FCSB
Capital.ro
Reguli la bloc. Refuzul de plată poate aduce penalități și procese. Ce obligații are proprietarul de apartament
Playtech.ro
Cele mai criticate stațiuni de pe litoralul bulgăresc în recenziile turiștilor. Unde spun românii că au fost dezamăgiți de servicii
Adevarul
Răsturnare de situaţie în cazul copilului de 2 ani mort lângă un tobogan gonflabil. Care este, de fapt, cauza decesului
wowbiz.ro
Primele măsuri după ce o dronă s-a prăbușit în Galați, anunțate de Nicușor Dan: „Consulul Rusiei de la Constanţa a fost declarată persoană non grata, iar consulatul se va închide”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
El este băiețelul care și-a pierdut viața în timp ce se afla pe un tobogan gonflabil, în Satu Mare. Părinții sunt devastați
iamsport.ro
Cristi Chivu este supărat pe un antrenor român: ”Nu uită chestia asta!”
MediaFlux
Ce este complet interzis să faci în cele două zile de Rusalii! Toți credincioșii trebuie să știe asta pe 31 mai și 1 iunie 2026
stirilekanald.ro
Ce sunt bacteriile bune și cum le alegi
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți