Jaf armat la Cluj-Napoca. Casiera a fost ameninţată cu un pistol şi un cuţit, hoţii au plecat cu banii

Două persoane necunoscute au jefuit o sală de jocuri din Cluj-Napoca, după ce au ameninţat o casieră cu un pistol şi cu un cuţit.
Filip Stan
17 apr. 2019, 09:32

"Poliţiştii de investigaţii criminale desfăşoară cercetări pentru identificarea şi depistarea unor persoane care, în cursul dimineţii, au pătruns într-o sală de jocuri de pe raza municipiului Cluj-Napoca şi, sub ameninţarea casierei, au reuşit să sustragă circa 7.000 de lei. În urma acestui incident, nicio persoană nu a fost rănită", precizează IPJ Cluj. Jaful a avut loc pe strada Aurel Vlaicu, din cartierul Mărăşti.

"Din primele cercetări rezultă că ar fi vorba de două persoane care au avut asupra lor un cuţit şi un pistol, despre care nu se ştie încă dacă a fost real sau nu. În cauză a fost înregistrat un dosar penal privind comiterea infracţiunii de tâlhărie calificată, faptă prevăzută de Codul Penal", au mai transmis poliţiştii.

Aceştia au explicat că există şi imagini de pe camerele de supraveghere, acestea însă nu vor fi făcute publice deocamdată.

Poliţiştii de investigaţii criminale desfăşoară cercetări pentru identificarea şi depistarea unor persoane care, în cursul dimineţii, au pătruns într-o sală de jocuri de pe raza municipiului Cluj-Napoca şi, sub ameninţarea casierei, au reuşit să sustragă circa 7.000 de lei. În urma acestui incident, nicio persoană nu a fost rănită„, precizează IPJ Cluj. Jaful a avut loc pe strada Aurel Vlaicu, din cartierul Mărăşti.

Din primele cercetări rezultă că ar fi vorba de două persoane care au avut asupra lor un cuţit şi un pistol, despre care nu se ştie încă dacă a fost real sau nu. În cauză a fost înregistrat un dosar penal privind comiterea infracţiunii de tâlhărie calificată, faptă prevăzută de Codul Penal„, au mai transmis poliţiştii.

Aceştia au explicat că există şi imagini de pe camerele de supraveghere, acestea însă nu vor fi făcute publice deocamdată.

DailyBusiness
Radu Miruță avertizează după scandalul ploșnițelor de la metrou: „Cei responsabili vor pleca, vor plăti sau vor ajunge la Parchet”
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
A semnat cu Dinamo pe 3 ani, după ce a fost aproape de revenirea la FCSB: ”Cea mai bună alegere”
Capital.ro
Miliarde în joc: piața ambalajelor inteligente și expansiunea care nu se vede la raft
Playtech.ro
Ce salarii au nepalezii, srilankezii și indienii în țările lor. De aceea aleg să muncească în România
Adevarul
România rămâne campioana inflației în UE, cu un nivel de aproape trei ori peste media europeană. „Economia refuză să acorde girul acestor venituri”
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a izbucnit în lacrimi atunci când a vorbit despre tatăl său! Nu poate trece nici acum peste pierderea suferită: „E greu de acceptat”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Trei minori și părinții lor, transportați de urgență la spital! Căruța în care se aflau a fost spulberată de o mașină, în Târgoviște
iamsport.ro
Cum l-a numit Gică Hagi pe fostul selecționer al României: ”La fel de mare ca oricare altul! Disciplină, ordine, nu accepta negocieri”
MediaFlux
Pensie mai mică pentru mii de români. Ce se schimbă la recalculare
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?