JAF de zeci de mii de lei, în doar 30 de SECUNDE

Un jaf incredibil a avut loc la o firmă de curierat din Vaslui. În doar 30 de secunde, hoţii au furat 45.000 de lei, informează România TV.
Iulian Tudor
23 ian. 2015, 13:15
JAF de zeci de mii de lei, în doar 30 de SECUNDE

Jaful de jumătate de minut a fost surprins de camerele de supraveghere. Hoţii, doi bărbaţi cu feţele acoperite de fulare, au intrat pur şi simplu într-unul dintre birourile sediului. S-a activat alarma, iar agenţii firmei de pază au sosit în mai puţin de cinci minute. Hoţii fugiseră deja cu tot cu bani.

Pentru că totul s-a petrecut atât de repede, anchetatorii cred că cei doi fie au avut o copie după cheia de la uşă, fie au avut un dispozitiv de copiere a amprentei încuietorii.

Reprezentanţii firmei bănuiesc că unul dintre cei doi hoţi este un fost angajat, concediat de curând.

Citește și Scenariu de film: Un tânăr şi-a înscenat un JAF după ce a furat bani din firma în care lucra

DailyBusiness
VIDEO ALERTĂ pe Aeroportul Băneasa. Un avion de mic dimensiuni a ieșit de pe pista de aterizare. Traficul aerian a fost blocat
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
Fotbalistul care suferă de „boala secolului” revine la antrenamente! Veste uriașă pentru două echipe din SuperLiga. Exclusiv
Capital.ro
Oamenii din spatele lui Călin Georgescu. Noi dezvăluiri. Totul se leagă cu spionajul și industria militară din Rusia
Playtech.ro
Vin din nou ninsorile în România. ANM anunță o schimbare bruscă a vremii în toată țara. De când scad temperaturile
Adevarul
De ce suntem percepuți ca fiind mai atractivi atunci când mâncăm usturoi? Ce alimente produc cele mai puțin sexy mirosuri
wowbiz.ro
Percheziții în lanț după moartea Ștefaniei Szabo! Anchetatorii au ridicat mașina doctoriței, dar și mai multe obiecte găsite în camera de gardă. Solicitarea importantă făcută de familia sa
Economica.net
Alertă în România după o mutare "perversă" a Rusiei
kanald.ro
„Mi-e greu să cred că nu și-ar fi dorit să se mai trezească a doua zi”. Asta a fost ULTIMA DORINȚĂ a Ștefaniei Szabo! A apelat la un coleg cu doar câteva ore înainte să moară... mesajele au ieșit la suprafață!
iamsport.ro
Dezlănțuit! Fostul fotbalist de la Dinamo l-a numit ”sluga securiștilor” pe jucătorul care s-a îmbogățit după retragere: ”Mai bine sărac ca mine decât milionar ca el!”
MediaFlux
Horoscop special pentru prima săptămână din Noiembrie! Ce surprize au pregătit astrele în perioada 3-9 noiembrie 2025
stirilekanald.ro
„Am probleme mari!” Ștefania Szabo ascundea un secret care i-a adus moartea! Un preot i-a spus-o direct: „Tu nu prinzi sfârșitul anului!”
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai