Johnny Depp şi-a dat în judecată foştii avocaţi, după firma de management financiar

Johnny Depp și-a dat în judecată foștii avocați pentru că ar fi conspirat cu fosta sa firmă de management financiar să fure de la el peste 30 de milioane de dolari, relatează miercuri agenția de știri UPI.
Alina Costache
18 oct. 2017, 18:07
Johnny Depp şi-a dat în judecată foştii avocaţi, după firma de management financiar

În plângerea depusă marți, Depp a sugerat că puternica firmă de avocatură Bloom Hergott Diemer Rosenthal & LaViolette se face vinovată de „malpraxis profesional, încălcare a datoriei legale și îmbogățire nejustificată” și că s-a angajat într-un „comportament inadecvat spre propriul beneficiu financiar, încălcând unele dintre cele mai importante principii ale relației avocat-client”.

„Procesul lui Johnny Depp început astăzi (marți — n.r.) reflectă poziția sa constantă împotriva practicilor sistemice de la Hollywood care își servesc propriile interese pe care speră că acest proces le va expune și le va pune capăt”, a declarat avocatul lui Depp, Adam Waldman, pentru People.

Potrivit Agerpres, Depp acuză firma de avocatură că a conspirat cu fosta sa firmă de management financiar, The Management Group, să contracteze împrumuturi despre care actorul nu știa nimic și să le plătească folosind sumele provenite din drepturile aferente unor filme mai vechi, relatează site-ul TMZ.

În luna februarie, Johnny Depp a dat în judecată The Management Group solicitând daune în valoare de 25 de milioane de dolari, amintește UPI.

DailyBusiness
Românii aflaţi în telecabina blocată în Italia au fost evacuați și sunt într-o stare bună
Spynews
Escapada la munte l-a scos din sărite pe Liviu Vârciu! A ajuns în Poiana Brașov în 7 ore, iar acolo a primit o altă lovitură: ”Ne merităm soarta”
Fanatik.ro
Celebra campioană olimpică confirmă că nu mai are mult de trăit. E bolnavă de cancer, la doar 38 de ani. „Nu vă spun când mor, dar am alarma programată”
Capital.ro
Teste obligatorii de vedere. Acești șoferi vor fi verificați mai des, la fiecare 3 ani. Se dă lege în țara cu peste un milion de români
Playtech.ro
Sfântul Ion sau Sfântul Ioan? Cum spunem corect, de fapt?
Adevarul
Venezuela, sub noua conducere: militari în stradă și presiune din SUA. Ce condiții impune Trump președintelui interimar
wowbiz.ro
Doliu uriaș! Autorul Michael Schumacher a murit la 75 de ani: „Tatăl meu era…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un mare campion la kaiac-canoe a fost găsit fără suflare în propria locuință, la doar 34 de ani
iamsport.ro
Atac DEZLĂNȚUIT la adresa lui Angelescu și Șucu: 'O sărăcie și un tâmplar! Jambor nu există decât în mintea lor, Koljic e mai fragil decât gheața la mal, Rapid pute a minciună'
MediaFlux
Sfântul Ion 2026, sărbătorit miercuri, 7 ianuarie. Ce este total interzis să faci în această sfântă zi
stirilekanald.ro
Anunț foarte important pentru români!
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend