JUVENTUS-CSU CRAIOVA 0-1: Gustavo a marcat golul şi a ratat un penalty

CS Universitatea Craiova a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), formaţia Juventus Bucureşti, într-un meci din etapa a cincea a Ligii I. Brazilianul Gustavo a marcat golul si a ratat un penalty.

09 aug. 2017, 12:52
JUVENTUS-CSU CRAIOVA  0-1: Gustavo a marcat golul şi a ratat un penalty

JUVENTUS-UNIVERSITATEA CRAIOVA 0-1: Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Gustavo, în minutul 45. Stoian a respins în faţă un balon şutat de Mitriţă, apoi l-a blocat pe Roman, dar mingea a sărit la Gustavo care a înscris în poarta goală de la 6 metri.

În minutul 53, Gustavo a ratat penaltiul acordat de arbitrul Cătălin Popa pentru un fault în careu comis de Wallace asupra lui Burlacu. Brazilianul a alunecat în momentul şutului şi a trimis mingea peste poartă.

Juventus este una dintre cele trei formaţii din Liga 1 care nu a câştigat niciun meci în actuala ediţie de Liga 1. În plus, echipa din Colentina are un singul gol marcat, în partida cu Sepsi, scor 1-2, pierdută în deplasare în etapa a 2-a. Craiova, în schimb, este campioana egalurilor, având deja trei meciuri indecise în primele patru runde.