Keşeru e golgeterul Bulgariei. A marcat din nou pentru Ludogoreţ VIDEO

Ludogoreţ Razgrad a jucat vineri seara, acasă, cu Beroe Stara Zagora, în deschiderea etapei a 17-a a campionatului bulgar de fotbal. Gazdele au câştigat cu 5-0, unul dintre marcatori fiind internaţionalul român Claudiu Keşeru.

27 nov. 2015, 18:55

Claudiu Keșeru și Cosmin Moți au fost integraliști, în timp ce Andrei Prepeliță a intrat în minutul 77, în meciul pe care Ludogoreţ Razgrad l-a câştigat vineri seara, scor 5-0, cu Beroe Stara Zagora. Keşeru a marcat ultimul gol al partidei, în minutul 79, şi a ajuns la opt goluri marcate în acest sezon, fiind golgeterul la zi al Bulgariei. Atacantul român are două goluri peste Coureur (Cherno More) și Moreno (Litex).

Citeşte şi Keşeru a marcat în derby-ul Bulgariei. De golul său a profitat echipa lui Reghe VIDEO

Ludugoreț e lider după 17 etape, cu 31 de puncte, la egalitate cu Levski, care are însă un meci mai puțin și cu 3 puncte peste Litex, care la fel are doar 16 meciuri.