Klaus Iohannis, ÎN CORZI! O nouă lovitură primită de preşedintele României

Curtea de Conturi va face control la Administrația Prezidențială în cadrul cătuia vor fi verificate cheltuielile făcute de Klaus Iohannis din decembrie 2014 până în iunie anul curent.
Filip Stan
26 aug. 2018, 18:43
Klaus Iohannis, ÎN CORZI! O nouă lovitură primită de preşedintele României

Administrația Prezidențială a făcut cheltuieli de investiții în valoare de peste 37 de milioane de lei. 

Social-democraţii îl critică pe Iohannis pentru participarea la întâlnirea PNL de la Sibiu şi amânarea şedinţei CSAT

Aproape 9 milioane de euro a cheltuit Administrația Klaus Iohannis în ultimii 3 ani și 7 luni. Doar în prima jumătate a acestui an, investițiile realizate se ridică la peste 5,24 milioane lei. Benzina și mașinile par să fie prioritatea mandatului,  se arată într-o analiză făcută de jurnalul.ro. În total, în perioada de referință, Administrația Prezidențială a cumpărat carburant în valoare de peste 421 de mii de euro. Benzina și motorină au fost, evident, folosite pentru mașinile din dotarea instituției, mașini care au înghițit alți bani.

În total, pe reparații și achiziții de autoturisme, Palatul Cotroceni a cheltuit în mandatul lui Klaus Iohannis aproape 640 de mii de euro.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Cum s-a afișat iubita lui Jude Bellingham. Ipostaza cu care i-a înnebunit pe fani
Capital.ro
Schimbări pentru asociația de proprietari. Reguli noi pentru grădinile de bloc. Se obține acordul a minimum 50% + 1 dintre proprietari
Playtech.ro
Programul mall-urilor de Paște 2026. Unde poți face cumpărături chiar pe 12 aprilie
Adevarul
„Indiana Jones al lumii artei”, omul-cheie în recuperarea Coifului de la Coțofenești: „Nu o fac pentru bani. Este o parte din sufletul României”
wowbiz.ro
Codruța Filip, dezvăluiri șocante despre divorț: „Tot ce am trăit în anii ăștia nu a fost real”. Reacția lui Valentin Sanfira: „Nu tac pentru că nu am ce spune…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O tânără însărcinată și-a pierdut viața în Câmpina, după ce a intrat cu mașina într-un copac. Avea doar 28 de ani
iamsport.ro
Banciu cere desființarea unei echipe din SuperLiga: ”O chestiune de prioritate națională, ai dovada clară!”
MediaFlux
Persoana secretă din spatele lui Donald Trump. I-a șocat pe toți când l-a comparat pe președintele SUA cu Iisus Hristos VIDEO
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj