RUŞINE pentru CSM BUCUREŞTI. Campioana României, învinsă surprinzător de o echipă FĂRĂ OBIECTIV

CSM București a suferit, sâmbătă, cea de-a treia înfrângere în actuala ediție a Ligii Campionilor. "Tigroaicele" conduse de au pierdut în deplasarea din Slovenia, 22-23 cu Krim Ljubljana, echipă care nu mai avea nici o şansă la calificare.

02 mart. 2019, 15:34

CSM Bucureşti nu a început deloc bine partida din deplasare cu Krim, fiind condusă în permanență pe parcursul primei reprize. La pauză, Krim avea un avantaj de un gol în fața campioanei României, 12-11. În a doua repriză, „tigroaicele” au pierdut complet inițiativa, iar jucătoarele campioanei Sloveniei s-au distanțat. CSM Bucureşti a încercat o revenire în final, însă au pierdut la un gol diferență, 22-23, la capătul unui meci în care au fost conduse nonstop.

Pentru CSM Bucureşti au marcat Curea 9 goluri, Lazovic 5, Omoregie 3, Cvijic 3, Radicevic şi Manea 1.

Campioana României este pe locul 3, cu 10 puncte, însă este deja calificată în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.  CSM Bucureşti mai are de disputat un singur meci în grupele Ligii Campionilor, pe teren propriu, cu Thuringer, pe 8 martie.