La ce obicei nu poate renunța Simona Gherghe sub nicio formă: „Nu s-a întâmplat niciodată”

Simona Gherghe are un obicei la care nu poate să renunțe orice ar fi. Cu toate că are un program încărcat și e mereu pe fugă, încearcă să se împartă mereu între viața profesională și cea personală.
Alina Costache
28 iul. 2023, 13:32
La ce obicei nu poate renunța Simona Gherghe sub nicio formă:

Simona Gherghe e o familistă convinsă și nu lasă nimic la voia întâmplării când vine vorba de cei mici. E mama a doi copii cu care îi place să petreacă cât mai mult timp posibil. Reușește să fie implicată și la muncă și în alte activități și proiecte pe care le mai are de făcut. Un lucru foarte important pentru ea la care nu renunță orice ar fi este punctualitatea.

Citește și Scene fierbinți între Andreea Bălan și Victor Cornea. Care este locul în care au fost văzuți cei doi porumbei

”Sunt foarte punctuală. Asta da. Dacă cumva întârzii într-un loc intru așa într-un soi de panică. Îmi place să fiu punctuală. Dar motivul pentru care am ajuns un pic mai devreme este acela că eu vin direct din Buftea, am terminat emisiunea la 17:00 și până m-am îmbrăcat, am zis că o să fiu prima, dar o să onorez cu prezența și să pot să mă întorc acasă că mă așteaptă Ana și Vlad să le fac baie, să îi adorm. Chestii din astea”, a declarat Simona Gherghe, potrivit Ego.

Simona Gherghe: „Nu s-a întâmplat niciodată să ajung mai târziu”

Punctualitatea este o dovadă de bun simț, iar mulți au uitat să mai fie atenți la acest aspect. Simona Gherghe, însă, are această trăsătură insuflată de părinții ei, încă din copilărie, și oricât de greu i-ar fi uneori, face tot ce ține de ea să se asigure că ajunge la timp oricunde.

Citește și Brigitte Pastramă, cea mai dificilă perioadă din viața ei. Nimeni n-a știut, în afară de o singură persoană. “Am fost pe patul de spital”

”Nu sunt spaima nimănui, doar că, într-adevăr, eu chiar respect ora la care trebuie să ajung într-un loc. Cred că e o chestie de când eram mică. S-ar putea să fi insistat ai mei pe chestia asta, să fiu punctuală, să fiu punctuală și eu chiar sunt. Nu s-a întâmplat niciodată să ajung mai târziu. Am un somn, dacă a sunat ceasul m-am ridicat și am plecat. Nu pot să-mi amân alarma niciodată. Sunt foarte organizată, să știi”, a mai spus ea.

 

DailyBusiness
Costul orar al forței de muncă în România a crescut semnificativ în trimestrul IV 2025
Spynews
Panică în Dubai! O dronă a lovit un zgârie-nori. Imagini terifiante
Fanatik.ro
Sorana Cîrstea, apariție de senzație după despărțirea de fiul lui Ion Țiriac. Apare rar în această ipostază
Capital.ro
Statul îți ia proprietatea. Nu se poate face nimic. Proprietarii își pierd dreptul asupra propriilor bunuri
Playtech.ro
Cât timp lucrează efectiv un parlamentar. Tot ce trebuie să ştii despre funcţia din Parlament
Adevarul
Porci mistreți cu grăsime „albastru neon”. Ce suspectează cercetătorii și de ce carnea acestora nu trebuie consumată
wowbiz.ro
Motivul pentru care colegii din trupa Holograf nu își vor lua rămas-bun de la Mugurel Vrabete! Gestul emoționant pe care l-a făcut soția lui Romeo Dediu la priveghi | EXCLUSIV
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Durere fără margini în Constanța. O fetiță de 5 ani și-a pierdut viața după ce casa în care se afla a fost cuprinsă de foc. Mama și fratele ei sunt în stare gravă
iamsport.ro
Radu Banciu, concediat de patronul milionar: ”Nu ne mai plătea de luni de zile și am făcut o grevă! M-a sunat și m-a dat afară, am plecat fără niciun regret”
MediaFlux
Stare de criză declarată în România după războiul din Orientul Mijlociu. Ministrul Energiei cere prețuri maxime la carburanți
stirilekanald.ro
Adio, albastru de Voroneț? Când se găsesc bani pentru restaurarea picturii exterioare de la celebra mănăstire din patrimoniul UNESCO?
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj