La ce pericole te expui dacă adormi cu aerul condiționat aprins

Deși aerul condiționat oferă un confort termic necesar în nopțile toride de vară, utilizarea sa pe timpul nopții poate avea consecințe negative asupra sănătății.
Alina Costache
19 iun. 2024, 17:09
La ce pericole te expui dacă adormi cu aerul condiționat aprins

Vara a revenit, iar temperaturile ridicate sunt din ce în ce mai greu de suportat. Cu toate acestea, specialiștii trag un semnal de alarmă asupra pericolelor la care ne expunem dacă adormim cu aerul condiționat pornit pe timpul nopții.

Deși majoritatea românilor știu că nu este bine să adoarmă cu aerul condiționat pornit, nopțile caniculare îi împing să mențină acest aparat în funcțiune pe parcursul nopții. Experții trag un semnal de alarmă și subliniază că acest obicei poate avea efecte adverse serioase asupra sănătății.

Vezi AICI la ce te expui atunci când alegi să dormi cu aerul condiționat pornit.

DailyBusiness
PSD cere reducerea urgentă a prețului la motorină pentru fermieri și îl presează pe Bolojan să decidă rapid
Spynews
Încă o despărțire în showbiz! Un artist celebru din România a confirmat separarea de iubită, în exclusivitate
Fanatik.ro
Legenda lui Dinamo, salvată de la moarte de doctorul Sorin Oprescu! Ce s-a întâmplat. „Faceți-i parastasul!”
Capital.ro
Probleme pentru românii cu cărți electronice de identitate. Mai bine îți faci alt buletin cu cip când îți schimbi adresa
Playtech.ro
Cât te costă, de fapt, o zi obișnuită în România, de dimineața până seara, dacă mergi la serviciu. Calcul complet de la cafea la transport
Adevarul
De ce moartea șefului securității din Iran are mai multă greutate decât cea a fostului lider suprem
wowbiz.ro
Dan Petrescu a fost operat de urgență! Care este starea antrenorului de fotbal: „Îi ținem pumnii”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Pensiile ajung mai devreme în aprilie. O anumită categorie de pensionari vor primi bani în plus înainte de sărbătorile pascale 
iamsport.ro
Radu Banciu, marcat pe viață de un fost jucător al Rapidului: ”Înainte să devină fotbalist era tractorist”
MediaFlux
Donald Trump, ultimatum pentru NATO! Amenințări directe: Greșeală foarte prostească
stirilekanald.ro
S-a dat lege! Miercuri e zi liberă!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj