Larisa Iordache a devenit mamă! Fosta gimnastă a adus pe lume o fetiță, pentru care a ales un nume special

Larisa Iordache a născut vineri, 28 februarie. Fosta gimnastă și soțul ei au devenit părinți pentru prima dată și sunt mai fericiți ca niciodată, pentru că abia așteptau să-și țină micuța în brațe.
Alina Costache
28 feb. 2025, 17:01
Larisa Iordache a devenit mamă! Fosta gimnastă a adus pe lume o fetiță, pentru care a ales un nume special
Larisa Iordache a adus pe lume o fetiță

Larisa Iordache și Cristian Chiriță s-au căsătorit anul trecut, iar astăzi, 28 februarie, au devenit părinți. Fosta gimnastă a născut o fetiță, iar cei doi sunt mai feiciți ca niciodată.

Ieri, fosta gimnastă și partenerul ei au mers la spital, căci sportiva urma să nască în mai puțin de 24 de ore. În urmă cu puțin timp, a venit pe lume fetița lor. Cei doi erau nerăbdători să își cunoască fiica pentru care au ales un nume special. Fetița sportivei va purta numele Amira.

Citește și: Fiica lui Virgil Ianțu a plecat la studii în Spania, dar a ajuns la munca de jos: „Spală sute de vase. Face paturi, WC-uri și așa mai departe”

Este un nume rar întâlnit în România, iar fosta gimnastă declara că își dorește să își îndrume fetița spre sport de la o vârstă fragedă, semn că își dorește ca micuța să-i calce pe urme.

„Am două nume, unul pentru fată și unul pentru băiat. Pentru fată Amira și pentru băiat Isac. Eu sunt pregătită. Mi se pare că sună foarte drăguț și regal și le-am întâlnit foarte rar. Ne dorim foarte tare ca copilul nostru să crească sănătos, în armonie și cred că o să încerce absolut toate sporturile pentru că suntem în lumea sportului”, declara Larisa Iordache, în cadrul unei emisiuni TV.

Citește și: FOTO Andreea Bostănică a arătat tuturor imaginile. Cum arată vila de lux din Pipera, unde urmează să se mute curând: „Mi-am cumpărat casa visurilor”

Larisa Iordache s-a căstorit în iunie 2024

Larisa Iordache și Cristian Chiriță sunt împreună de doi ani, iar în iunie anul trecut au spus marele „DA!”. Cei doi s-au căsătorit civil la Snagov. În acea zi a plouat, ceea ce în tradiția populară însemană un semn de belșug.

Sportiva și soțul ei își doresc să devină o familie și în fața lui Dumnezeu, dar spuneau că nu au stabilit nimic legat de nuntă care se anunță a fi spectaculoasă.

DailyBusiness
Radu Miruță avertizează după scandalul ploșnițelor de la metrou: „Cei responsabili vor pleca, vor plăti sau vor ajunge la Parchet”
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Universitatea Craiova, fără Anzor, Romanchuk și Mora la plecarea în cantonament! Ce se întâmplă cu vedetele oltenilor
Capital.ro
Nici nu s-a terminat anul școlar, dar un nou trend prinde contur: ce se întâmplă cu cumpărăturile pentru școală
Playtech.ro
Noua destinație de vacanță care le face concurență insulelor grecești. Tot mai mulți români o aleg în 2026
Adevarul
Invazia „Buha gamma” în București. Când va scăpa Capitala de fluturii care au ocupat blocurile și spațiile verzi
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a izbucnit în lacrimi atunci când a vorbit despre tatăl său! Nu poate trece nici acum peste pierderea suferită: „E greu de acceptat”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ipoteză șoc în cazul morții actriței Ece Irtem. O mușcătură de maimuță i-ar fi cauzat decesul
iamsport.ro
Fără dubii! Pancu a recunoscut că ar fi refuzat-o pe Rapid dacă primea cealaltă ofertă la care spera: ”O dată în viață!”
MediaFlux
Horoscop financiar de weekend. Cele trei zodii care vor atrage banii ca un magnet
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?