Laude pentru Simona Halep după victoria cu Svetlana Kuznetsova. Când este programat meciul cu Marie Bouzkova

Simona Halep a avut nevoie de mai putin de 70 de minute pentru a trece de Svetlana Kuznetsova si a ajunge in sferturile de finala de la Rogers Cup, iar publicatiile straine lauda evolutia tenismenei noastre.

09 aug. 2019, 05:42

Jurnalistii straini au remarcat usurinta cu care Simona Halep a invins-o pe veterana sportiva din Rusia. Dar iata cateva reactii aparute in presa internationala dupa succesul de joi noaptea al Simonei:

„Simona Halep s-a calificat cu usurinta intre primele opt tenismene la Toronto”- BBC

„Halep, fosta numar 1 in clasamentul WTA, a avut nevoie de doar 67 de minute pentru a trece de jucatoarea rusa, ajunsa pe locul 198 in ierarhia mondiala” – Agentia EFE

„La primul turneu dupa succesul in fata Serenei Williams la Wimbledon, Simona a invins-o pe Svetlana Kuznetsova cu 6-2, 6-1” – Washington Post

„Favorita numarul 4 a pierdut doar patru game-uri in meciul cu Kuznetsova si a ajuns din nou in sferturi la Toronto” – WTA

6-2, 6-1 a fost scorul intalnirii dintre Simona Halep si Svetlana Kuznetsova, din optimile de finala de la Rogers Cup.

In sferturile de finala ale turneului din Canada, tenismena romana o va infrunta, sambata dimineata, pe cehoaica Marie Bouzkova.

„Sfertul” dintre Simona Halep si Marie Bouzkova va avea loc sambata dimineata, in jurul orei 04:00 – ora Romaniei.

Simona Halep a castigat editia de anul trecut a Rogers Cup dupa o finala cu Sloane Stephens.