Laurenţiu Reghecampf, debut VICTORIOS la noua sa echipă. Al Wasl, PRIMUL SUCCES după trei meciuri

Al Wasl, echipa lui Laurențiu Reghecampf, s-a impus, luni, în meciul cu Dibba Al Fujairah, 2-1, în etapa a 11-a din campionatul Emiratelor Arabe Unite.

04 feb. 2019, 20:10

Al Wasl, la primul meci al lui Laurențiu Reghecampf, a început mai slab și a fost condusă din minutul 24, după golul marcat de Yassine Mahmoud. Jucătorii lui Reghecampf au revenit rapid în joc și au întors scorul până la pauză. Atacantul brazilian Caio Canedo a egalat în minutul 39, iar mijlocașul brazilian Fabio Lima a marcat în minutul 45, după ce înainte ratase un penalty.

Laurenţiu Reghecampf şi-a găsit echipă. Va primi aproape şase milioane de euro pentru doi ani de contract

După 14 etape, Al Wasl este pe 11, cu 14 puncte, la 5 de primul loc retrogradabil.