Licitaţie pentru salubrizarea parcărilor şi grupurilor sanitare de pe A1 şi A2.Valoare contractului este estimată la 4,393 milioane lei

Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) organizează licitație deschisă pentru atribuirea unui contract-cadru în valoare estimată de 4,393 milioane de lei, fără TVA, pentru salubrizarea parcărilor și grupurilor sanitare aflate pe autostrăzile A1 și A2, potrivit unui anunț de participare al companiei postat joi în Sistemul Electronic de Achiziții Publice (SEAP).
Filip Stan
06 apr. 2017, 12:33
Licitaţie pentru salubrizarea parcărilor şi grupurilor sanitare de pe A1 şi A2.Valoare contractului este estimată la 4,393 milioane lei

Contractul-cadru presupune asigurarea serviciului de curățenie și întreținere în cele două parcări și în grupurile sanitare de pe autostrada A1, București — Pitești km 110+100 C1+C2 (Lot 1) și în cele patru parcări și grupurile sanitare de pe autostrada A2, București — Lehliu km 19+800 C1+C2, km 49+000 C1+C2 (Lot 2).

Valoarea estimată a contractului-cadru este de 4.392.793,08 lei, fără TVA, iar durata acestuia este de 36 de luni de la data atribuirii.

„Frecvența și valoarea contractelor ce vor fi atribuite: minim un contract subsecvent pe an Lot 1 — pentru un contract subsecvent: valoare minimă (aferentă pentru patru luni anul 2020) 130.909,92 lei fără TVA; valoare maximă (aferentă pentru 12 luni anul 2018 sau 2019) 443.481,12 lei fără TVA Lot 2 — valoare minimă (aferentă pentru patru luni anul 2020) 288.944,28 lei fără TVA; valoare maximă (aferentă pentru 12 luni anul 2018 sau 2019) 1.020.783,24 lei fără TVA”, se spune în anunțul CNAIR.

Acordul-cadru se va încheia cu un singur agent economic, precizează compania, și va fi împărțit pe loturi, astfel că trebuie depuse oferte pentru unul sau mai multe loturi.

Procedura va fi licitație deschisă, iar criteriul de atribuire prețul cel mai scăzut.

Termenul limită pentru depunerea cererilor de documente sau pentru acces la documente este 10 mai 2017, ora 15:00, iar primirea ofertelor sau a cererilor de participare urmând să se facă până pe 11 mai 2017, ora 16:00.

Citeşte şi România, obligată să plătească 83 milioane lei italienilor care au făcut autostrada surpată pe lotul Sibiu-Orăştie

 

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Unicul nepot al Ancăi Pandrea, interviu emoționant înainte de înmormântare! Ce discuții au purtat cei doi până ca actrița să se stingă
Fanatik.ro
„Ne-a trecut glonțul pe la ureche!” Bogdan Baratky scrie după Poli Timișoara – Rapid 0-2, meciul care putea dinamita sezonul giuleștenilor
Capital.ro
Miliarde de lei în plus pentru pensii în 2027. Majorarea așteptată de milioane de pensionari
Playtech.ro
Facultățile considerate „inutile” în România. Argumentele studenților: „Ce e util azi, peste patru ani s-ar putea să nu mai fie”
Adevarul
Putin s-a făcut de râs la Vladivostok, în timp ce încerca să comunice cu echipajul unui vapor. Scena devenită virală pe internet
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Anca Pandrea s-a întors la marea ei iubire. Actrița își va dormi somnul de veci alături de Iurie Darie. Imagini de la înmormântare
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Copil de 9 ani, grav accidentat în timp ce mergea cu trotineta electrică în Bistrița-Nădăud. A fost acroșat din plin de un autocamion
iamsport.ro
E convins că FCSB va oferta alt fotbalist de la CFR Cluj: ”Asta se face în culise! Vă spun sigur”
MediaFlux
Pensia poate fi tăiată cu 85%. Proiectul de lege a trecut deja de Senat
stirilekanald.ro
VIDEO Cresc prețurile la alimente și energie. Presiune tot mai mare pe bugetele românilor