Licitaţie pentru salubrizarea parcărilor şi grupurilor sanitare de pe A1 şi A2.Valoare contractului este estimată la 4,393 milioane lei

Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) organizează licitație deschisă pentru atribuirea unui contract-cadru în valoare estimată de 4,393 milioane de lei, fără TVA, pentru salubrizarea parcărilor și grupurilor sanitare aflate pe autostrăzile A1 și A2, potrivit unui anunț de participare al companiei postat joi în Sistemul Electronic de Achiziții Publice (SEAP).
Filip Stan
06 apr. 2017, 12:33
Licitaţie pentru salubrizarea parcărilor şi grupurilor sanitare de pe A1 şi A2.Valoare contractului este estimată la 4,393 milioane lei

Contractul-cadru presupune asigurarea serviciului de curățenie și întreținere în cele două parcări și în grupurile sanitare de pe autostrada A1, București — Pitești km 110+100 C1+C2 (Lot 1) și în cele patru parcări și grupurile sanitare de pe autostrada A2, București — Lehliu km 19+800 C1+C2, km 49+000 C1+C2 (Lot 2).

Valoarea estimată a contractului-cadru este de 4.392.793,08 lei, fără TVA, iar durata acestuia este de 36 de luni de la data atribuirii.

„Frecvența și valoarea contractelor ce vor fi atribuite: minim un contract subsecvent pe an Lot 1 — pentru un contract subsecvent: valoare minimă (aferentă pentru patru luni anul 2020) 130.909,92 lei fără TVA; valoare maximă (aferentă pentru 12 luni anul 2018 sau 2019) 443.481,12 lei fără TVA Lot 2 — valoare minimă (aferentă pentru patru luni anul 2020) 288.944,28 lei fără TVA; valoare maximă (aferentă pentru 12 luni anul 2018 sau 2019) 1.020.783,24 lei fără TVA”, se spune în anunțul CNAIR.

Acordul-cadru se va încheia cu un singur agent economic, precizează compania, și va fi împărțit pe loturi, astfel că trebuie depuse oferte pentru unul sau mai multe loturi.

Procedura va fi licitație deschisă, iar criteriul de atribuire prețul cel mai scăzut.

Termenul limită pentru depunerea cererilor de documente sau pentru acces la documente este 10 mai 2017, ora 15:00, iar primirea ofertelor sau a cererilor de participare urmând să se facă până pe 11 mai 2017, ora 16:00.

Citeşte şi România, obligată să plătească 83 milioane lei italienilor care au făcut autostrada surpată pe lotul Sibiu-Orăştie

 

DailyBusiness
CNN: Iranul vine cu o cerere nouă de a pune capăt războiului – ce i-ar putea aduce miliarde
Spynews
Cât de mare a crescut fiul lui Ianis Hagi! Imagini superbe cu Giorgios
Fanatik.ro
Avocatul FCSB, atac uluitor la Florin Talpan: „Zici că e o babă în piață”. Campioana României anunță lovitura fatală pentru CSA după decizia CCR privind marca Steaua
Capital.ro
Decizie de la Guvern pentru carburanți. Ce s-ar putea întâmpla cu prețurile la pompă
Playtech.ro
Ce salariu are un dascăl în 2026. Suma pe care o încasează ajutorul preotului
Adevarul
Ieftinirile de la pompă, doar o „iluzie” - Motorina de 11 lei devine inevitabilă în aprilie. De ce eșuează măsurile Guvernului
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Când au divorțat, de fapt, Valentin Sanfira și Codruța Filip. Detaliul care schimbă tot: „Pe 14 februarie erau încă împreună”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Coiful de la Coțofenești și brățările dacice, furate din Muzeul Drents din Olanda, au fost recuperate
iamsport.ro
Două echipe din SuperLiga, distruse de fostul finanțator din fotbalul românesc: ”Fasolari fără șuncă în ciorbă, se vedeau campioane până mai ieri! Vai de voi, mămăligilor”
MediaFlux
Banii înapoi pentru profesori. Ministerul Educației începe plata diferențelor salariale restante
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj