Lidia Buble, vacanță cu peripeții în Vietnam: ”Mi s-a făcut rău instantaneu”

Multe dintre vedetele din România au decis să-și înceapă anul cu vacanțe în locuri exotice. Lidia Buble nu a făcut excepție. Artista a plecat în vacanță în Vietnam.
Alina Costache
05 ian. 2025, 16:42
Lidia Buble, vacanță cu peripeții în Vietnam: ”Mi s-a făcut rău instantaneu”

Lidia Buble a decis să se răsfețe la început de an cu o vacanță. Artista a plecat în Vietnam. Chiar dacă este departe de casă, Lidia continuă să fie conectată cu fanii ei. Artista le povestește ori de câte ori are ocazia prin ce trece și cum decurg zilele ei în Vietnam.

Vacanța artistei nu a fost lipsită de peripeții. Lidia Buble le-a povestit fanilor că evenimentele neplăcute au cam început să se repete, spre nemulțumirea ei. De exemplu, artista a povestit că i s-a întâmplat de multe ori să găsească gândaci în băuturile comandate.

Citește și: Monica Bîrlădeanu şi Valeriu Gheorghiţă au dus relaţia la un alt nivel. Detaliul observat în vacanţa din Italia

Recent, Lidia Buble a povestit cum a dat de un gândac într-un cocktail.

”Eu nu mai suport. Mi s-a întâmplat de două ori de când am ajuns aici. Alaltăieri am mers la o terasă, îmi comand un cocktail, încep să beau din el și, la un moment dat, mi se blochează paiul. Mișc așa puțin din pai și iese la suprafață un gândac. Deci mi s-a făcut rău instantaneu.”, a povestit cântăreața.

Lidia Buble a povestit că a fost destul de greu să convingă personalul să îi facă o altă băutură. Și nu pentru că nu ar fi vrut să o ajute, ci pentru că nu au văzut nicio problemă în prezența unui gândac în băutură.

”Am trimis paharul înapoi la bar, iar ăia șocați nu înțelegeau. Într-un final, au decis să îmi facă alt cocktail, deși pentru ei era ceva de noaptea minții (…) După mi-am dat seama că ăștia când găsesc un gândac în pahar se bucură ca atunci când găsim noi bani în geaca de iarnă.”, a mai spus artista.

Lidia Buble nu este singura vedetă care a întâmpinat probleme în vacanță. Cătălin Scărlătescu, juratul de la MasterChef, a fost printre cei care s-au confruntat cu mizeria din Bali, ajungând chiar pe patul de spital după o vacanță care nu a fost deloc cum își imagina. Chef Scărlătescu și-a șocat fanii când a anunțat că a ajuns în spital, după ce vacanța lui a fost marcată de condițiile proaste din Bali și prețurile mari pentru servicii de calitate slabă. „Cel mai frumos loc din Bali, aeroportul și resortul, în rest doar gunoaie multe pe plajă și prețuri mari pentru servicii mici”, a scris el pe rețelele sociale.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Una dintre cele mai așteptate nunți din showbiz a avut loc înainte de Crăciun! Două vedete s-au căsătorit în mare secret
Fanatik.ro
„A ales calul greșit”. Marius Șumudică a analizat transferul de 1.000.000 de euro al FCSB
Capital.ro
Ajutor pentru plata energiei electrice. Decizie pentru 2026. Măsura este prevăzută într-un proiect de ordonanță de urgență
Playtech.ro
În ce zile se merge la colindat. Ce se face din 24 decembrie până la Anul Nou
Adevarul
Țara considerată „veriga cea mai slabă” a Europei în fața Rusiei lui Putin
wowbiz.ro
Ce a apărut în locul in care Mălina Guler și-a dat ultima suflare. Ipoteze șocante circulă pe internet: „Ar fi căzut 15-20 de persoane din acel bloc… au mai murit 3”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
EXCLUSIV Ce fel de mâncare tradițională gătește Denise Rifai de Crăciun. Îndrăgita vedetă ne-a dezvăluit planurile pe care le are de sărbători
iamsport.ro
Cinci oameni-cheie ar fi orchestrat arestarea lui Gică Popescu: ”E caz unic”. Mircea Sandu l-ar fi avertizat
MediaFlux
Bani pentru pensionari retroactiv. Legea care vrea să facă dreptate unei categorii de români
stirilekanald.ro
Rusia anulează acordul militar cu România. Schimbare majoră care declanșează alerta în NATO
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet