Liga 1, s-a încheiat prima etapă din play-out. Două victorii ale gazdelor, un egal şi un succes al oaspeţilor. Rezultate şi clasament

Prima etapă din play-out-ul Ligii 1 s-a încheiat luni, la Mediaş, o dată cu partida dintre Gaz Metan şi ASA Târgu Mureş.

13 mart. 2017, 18:15

Gaz Metan Mediaş, care a ratat la mustaţă prezenţa în play-off, n-a avut probleme cu ASA, probabil cea mai slabă echipă din Liga 1, cu probleme mari atât la nivelul exprimării în teren, dar şi mari dificultăţi financiare, care au adus-o în pragul colapsului.

În schimb, la trupa lui Pustai s-a văzut dezamăgirea de a fi ratat play-of-ul, iar desprinderea pe tabelă a venit destul de târziu, aproape de mijlocul reprizei secunde. Gaz Metan a învins cu 2-0 pe ASA, golurile fiind marcate de Alex Munteanu, în minutul 63, şi Sikorski, în minutul 90+1, fiecare dintre marcatori fiind, la rândul lor, coautori la golul celălalt.