LIGA CAMPIONILOR. Atletico-Real Madrid, Juventus-Monaco. Un singur gol în primele două meciuri din sferturi

LIGA CAMPIONILOR. Sferturile de finală ale Champions League au programat marţi seara primele jocuri din manşa tur, Atletico Madrid - Real Madrid 0-0 şi Juventus Torino - AS Monaco 1-0.

14 apr. 2015, 16:23

LIGA CAMPIONILOR. Unicul gol marcat marţi seara, în sferturile de finală ale Champions League, a purtat semnătura chilianului Arturo Vidal, care a înscris din penalty în întâlnirea pe care Juventus a câştigat-o acasă, scor 1-0, cu AS Monaco.

În celălalt meci al serii de Champions League, la Madrid, finalistele de anul trecut, Atletico şi Real, au încheiat la egalitate, sco 0-0. Prima repriză a fost dominată autoritar de deţinătoarea trofeului, Real Madrid, însă portarul sloven al lui Atletico, Jan Oblak (22 ani), a făcut minuni. Fără acesta, trupa lui Ancelotti ar fi obţinut deja biletele pentru semifinalele Ligii Campionilor. După pauză, Realul a mai scăzut ritmul, iar calificarea se va juca săptămâna viitoare, pe Santiago Bernabeu.