LIGA CAMPIONILOR. Surprize mari în primul tur preliminar, pas greşit făcut de Steaua Roşie Belgrad

CFR Cluj a pierdut, 0-1 în deplasarea de la Astana, dar capul de afiş din primul tur preliminar al UEFA Champions League este dubla dintre Sarajevo şi Celtic Glasgow.

10 iul. 2019, 06:18

La debutul în competiţie, campioana Armeniei, Ararat-Armenia a reuşit o victorie, 2-1 cu suedezii de la AIK Stockholm, care au jucat cu un om mai puţin din minutul 13.

O cunoştinţă recentă a celor de la CFR, Dudelange, nu a putut învinge pe maltezii de la Valletta, deşi campioana Luxemburgului a avut 2-0 la pauză. Acelaşi scor, 2-2, s-a înregistrat şi la partida dintre campioana Ţării Galilor, TNS, şi Feronikeli din Kosovo. Gazdele au condus cu 2-0 până în minutul 89, şi au fost egalate dintr-un penalty în minutul 93.

Cea mai mare surpriză s-a înregistrat însă în Lituania, unde Steaua Roşie Belgrad, a fost ţinută în şah pe terenul celor de la Suduva. Asta după ce sezonul trecut, sârbii trecuseră cu scorul general de 5-0 în dubla cu formaţia din Lituania.