LIGA CAMPIONILOR: Umilit de Messi, Boateng a ajuns de râsul internetului. Faza care a amuzat toată planeta

Al doila gol marcat de Lionel Messi în semifinala FC Barcelona - Bayern Munchen (3-0), din Liga Campionilor, a fost unul de excepţie, scăriţă peste portar, însă înainte de asta starul argentinian l-a umilit pe fundaşul central al bavarezilor, Jerome Boateng.

07 mai 2015, 06:12

FC BARCELONA-BAYERN MUNCHEN 3-0. Din mare favorită la câştigarea trofeului Ligii Campionilor, Bayern Munchen este la un pas de a fi eliminată ca şi anul trecut, din faza semifinalelor. O dublă a lui Messi şi un gol al lui Neymar, în prelungiri, au fost cele care au făcut diferenţa, dar golul secund al catalanilor are o istorie aparte.

Lionel Messi l-a dezechilibrat pe Jerome Boateng, care a căzut din driblingurile argentinianului, fundaşul german fiind expresia unui Bayern muribund şi inert, care în 90 de minute nu a fost în stare să trimită un şut pe spaţiul porţii catalanilor.