LIGA CAMPIONILOR. Un copil de mingi a dat pasa decisivă la golul egalizator al lui Tottenham. Însuşi Jose Mourinho l-a felicitat VIDEO

LIGA CAMPIONILOR. Jose Mourinho, antrenorul lui Tottenham Hotspur, a felicitat un băiat de mingi care a oferit rapid mingea de pe marginea trenului, contribuind la golul egalizator marcat de Harry Kane în partida cu Olympiakos Pireu, câştigat în final cu 4-2 de echipa engleză, marţi seara în Liga Campionilor la fotbal.

27 nov. 2019, 07:46

LIGA CAMPIONILOR. „Îmi plac băieţii de mingi inteligenţi, aşa cum am fost şi eu. Am fost un băiat de mingi strălucitor, atunci când eram copil. Iar acest băiat a fost strălucitor astăzi„, a declarat Jose Mourinho, pentru postul BT Sport, care a postat pe Twitter un filmuleţ cu momentul respectiv.

Puştiul felicitat de Jose Mourinho i-a transmis rapid balonul lui Serge Aurier, care a prins pe picior greşit apărarea greacă, aruncând mingea către fostul său coechipier de la PSG, Loucas Moura, a cărui centrare perfectă în careu a fost fructificată de Harry Kane, autorul golului de 2-2, în minutul 50, după ce Tottenham a fost condusă cu 2-0.

Citeşte şi LIGA CAMPIONILOR. Robert Lewandowski, cea mai rapidă cvadruplă din istorie. A marcat patru goluri în 15 minute

El a citit bine jocul, a înţeles jocul şi a oferit o pasă decisivă importantă. Este un moment frumos pentru el, nu îl va uita niciodată” a adăugat antrenorul portughez.

Victoria cu 4-2 i-a permis lui Tottenham să-şi asigure biletul pentru optimile de finală.