LIGA EUROPA. Basel, fosta adversară a Stelei, a surclasat-o pe Valencia. Vezi rezultatele

Joi seara s-a jucat prima manşă a sferturilor de finală din Liga Europa. Două partide s-au încheiat cu victoria gazdelor, iar două cu victoria oaspeţilor, Benfica Lisabona şi Juventus Torino.

03 apr. 2014, 21:00

Doar şase goluri s-au marcat joi, în prima manşă a sferturilor de finală a Ligii Europa, jumătate dintre ele în Elveţia, la întâlnirea dintre FC Basel şi Valencia.

Fosta adversară a Stelei în grupele Ligii Campionilor a câştigat cu scorul de 3-0 împotriva Valenciei şi pare să le fi luat faţa ibericilor în cursa pentru calificarea în careul de aşi. Delgado a marcat două dintre golurile elveţienilor, celălalt fiind semnat de Stocker.

Prima şansă la calificarea în careul de aşi o mai au Juventus Torino şi Benfica Lisabona, care au obţinut victorii în deplasare.

Partidele retur se vor juca pe 10 aprilie.