Liga Europa, rezultat bombă. Levski Sofia a fost eliminată de o echipă din Liechtenstein. Sergiu Buş a ratat un penalty

FC Vaduz din Liechtenstein a pierdut, marţi, în deplasare, cu 2-3, în faţa formaţiei Levski Sofia, dar a obţinut calificarea în turul al doilea preliminar al Ligii Europa. În tur, FC Vaduz a câştigat cu 1-0, astfel că s-a calificat datorită golurilor marcate în deplasare.

17 iul. 2018, 20:21

Sergiu Buş a egalat în minutul 35, după ce oaspeţii au deschis scorul, în minutul 25, prin Mohamed Coulibaly. Gazdele au preluat conducerea în minutul 53, prin Belaid, dar Igor Tadici a egalat imediat, în minutul 55.

Buş a ratat un penalti în minutul 76, apoi Jerson Cabral a stabilit scorul final, în minutul 85.

Atacantul român a evoluat până în minutul 83, când a fost înlocuit de Dimitrov.

Levski a terminat în zece jucători meciul, după eliminarea lui Kostov, în minutul 90+4.

FC Vaduz va evolua în turul al doilea cu Zalgiris Vilnius din Lituania sau Klaksvík din Feroe (2-1 pentru echipa lituaniană în Feroe, în tur), meci care se va juca joi.