Lila din Vacanța Mare este de nerecunoscut. Actrița Mirela Stoian are 56 de ani și a trecut prin momente grele: „Deplâng de pe margine eşecul meu”

În urmă cu ani buni, Lila din Vacanța Mare făcea furori pe micul ecran și s-a bucurat de un succes la care nu s-a gândit. Însă, odată cu încheierea proiectului, actrița a trecut prin momente grele, timp de cinci ani nu a reușit să-și găsească de muncă, pentru că era asociată mereu cu acest personaj.
Alina Costache
14 ian. 2025, 10:57
Lila din Vacanța Mare este de nerecunoscut. Actrița Mirela Stoian are 56 de ani și a trecut prin momente grele:

Lila din Vacanța Mare rămâne și acum personajul preferat al românilor, dar, cu toate astea, nu îi este dor de el, pentru că nu i-a adus doar bucurie.

Citește și: Familia lui Mugur Mihăescu vrea să dea lovitura în energie. Compania a fost numită după satul pe care Garcea l-a făcut celebru cu Vacanţa Mare

Mirela Stoian are 56 de ani și este o prezență discretă

Astăzi, Mirela Stoian, în vârstă de 56 de ani, este de nerecunoscut. Nu mai e fetița cu codițe care se alinta pe la Sadova, anii și-au pus amprenta asupra aspectului fizic, dar, cu toate astea, a rămas o actriță de teatru, care urăște să i se spună că a fost cândva mare vedetă de televiziune. În continuare, rămâne o prezență discretă, păstrându-și energia jovială care a cucerit publicul acum 15 ani.

Nu îmi este dor de personajul Lila. Şi din cauza, dar şi datorită personajului am avut diverse experienţe. M-am bucurat de celebritate, dar şi de ‘greutatea’ acestui nume.

Dacă nu mi-am găsit de munca în ultimii cinci ani este şi din cauza faptului că lumea m-a văzut ca pe acest personaj.Pe vremea când eram ‘Lila’ am avut salarii foarte bune, am trăit decent.

Nu erau sume exorbitante, dovadă că stau în apartamentul pe care l-am luat cu soţul meu. Aveam nişte bani puşi deoparte, însă nu foarte mulţi.

Atunci îmi făceam toate mofturile, făceam cadouri și nu m-am aşteptat niciodată ca totul să se termine atât de brusc. Acum trăiesc din ajutorul celor care mă iubesc şi deplâng de pe margine eşecul meu. Sora şi părinţii mă ajută!”, spunea Mirela Stoian, în urmă cu ceva vreme.

După retragerea din televiziune, Mirela Stoian a fost văzută sporadic la TVR 2, în emisiunea „Ieri, Azi, Mâine”, însă proiectul nu a avut continuitate. Actrița a ales să se îndrepte către teatru, apărând pe scena Teatrului „Elisabeta” din București în producții precum „Lună de miere cu piper”, „Vassa Jeleznova”, „Încă nu, dar o să fie” sau „Las că știm no”.

DailyBusiness
Putin: Rusia își rezervă dreptul de a se ghida după interesele sale naționale. Unul dintre ele este restabilirea, pe deplin, a relațiilor cu SUA
Spynews
Liviu Vârciu a vorbit despre relația cu Selly! De ce e artistul supărat pe influencer: "Cam asta a fost..."
Fanatik.ro
La 31 de ani, o dublă campioană de Grand Slam a făcut marele anunț care a luat prin surprindere lumea tenisului
Capital.ro
Surpriză imensă pentru Călin Georgescu. Vladimir Putin îi ia personal apărarea: Ce s-a întâmplat în România, nu va funcționa!
Playtech.ro
Strat de zăpadă de 50 cm. Cât ține vremea rea și ce regiuni vor fi cele mai afectate de ninsori
Adevarul
Cadourile de protocol primite de Maia Sandu: cel mai valoros este de la Macron. Ce i-a dăruit România
wowbiz.ro
Apariție neașteptată la înmormântarea Ioanei Popescu! Un bărbat apropiat din trecutul jurnalistei a venit să-și ia rămas-bun și a lăsat pe toată lumea fără cuvinte | EXCLUSIV
Economica.net
Noile magazine cu preţuri mici. Unde se vor mai deschide
Prosport.ro
FOTO. Andreea Bălan, fără rețineri. Cum a pozat iubita lui Victor Cornea
kanald.ro
Măștile devin obligatorii în spitalele din România din cauza valului de Covid
Cancan.ro
NU E O GLUMĂ! Câți lei costă rochia purtată de Elena Hagi la botezul băiețelului ei
iamsport.ro
Neașteptat! Daniel Pancu a numit ”cel mai bun antrenor pentru FCSB” după un nou eșec al campioanei
MediaFlux
Lovitură maximă pentru Klaus Iohannis. ANAF i-a luat casa!
stirilekanald.ro
Lacrimi și durere la priveghiul Amaliei. Tânăra de 21 de ani s-a stins în urma tragediei din Suceava, în care și-a pierdut sora și mama: „Nu înțelegem de ce a trebuit să plece atât de devreme”
substantial.ro
O noua tragedie zguduie România. Accident îngrozitor