PSG – REAL MADRID 1-2 în Liga Campionilor. Ronaldo, rege pe „Parc de Princes”

Real Madrid s-a calificat, marţi, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce a trecut, 2-1, de PSG, pe "Parc des Princes". În tur, Real s-a impus cu 3-1 la Madrid.

06 mart. 2018, 21:37

Real Madrid a avut prima ocazie, prin Sergio Ramos, deviere după corner. Și mai ales prin Benzema, singur cu Areola. Nici Navas nu a rămas dator. El a salvat de două ori Madridul, la centrarea lui Di Maria și la șutul lui Mbappe din unghi, după ce Marcelo lăsase un bulevard pe partea lui.

Imediat după pauză, Asensio a inventat o pasă filtrantă pentru Lucas Vazquez, care a centrat perfect pentru Ronaldo: 0-1. Cam asta a fost tot, după eliminarea lui Verratti. Chiar și după golul întâmplător al lui Cavani, ca la biliard. Albii au replicat imediat. Gol, Casemiro: 1-2.