Locomotiva unui tren de călători a luat foc într-o gară din judeţul Cluj

Panică pe calea ferată! Locomotiva trenului Cluj Napoca – Baia Mare a luat foc. Din fericire nu au fost victime, iar călătorii au fost evacuați rapid și pompierii au intervenit de urgență. O anchetă va stabili cuaza producerii incendiului.
Alina Costache
17 sept. 2024, 11:31
Locomotiva unui tren de călători a luat foc într-o gară din judeţul Cluj

Momente de groază în gara din comuna Iclod, judeţul Cluj. În timp ce era oprită în gară, locomotiva unui tren de călători care circula pe ruta Cluj Napoca – Baia Mare s-a aprins din senin. Speriați că focul s-ar putea extinde și la vagoane, călătorii au coborât de urgență, speriați.

Citește și: Apele din Galați iau amploare. Au fost trimise echipaje cu încă 100 de pompieri care vor distribui ajutoare

Imediat, angajaţii CFR au deculpat curentul de pe linia ferată şi au dat alarma. Focul a fost stins la scurt timp de pompieri. Din fericire, nu au existat victime. Încă nu se cunosc cauzele producerii incediului.

Citește și: Stare de alertă instituită în judeţele Vaslui şi Galaţi. Comitetele pentru Situaţii de Urgenţă se reunesc pentru măsuri de criză

DailyBusiness
Erdogan amenință Israelul cu intervenția: Tensiunile dintre Ankara și Ierusalim escaladează
Spynews
Nuțu Cămătaru și soția lui au fost nași de cununie! Imagini de la ceremonie
Fanatik.ro
Fostul fotbalist de la Arsenal, Liverpool și Juventus a murit într-un accident teribil!
Capital.ro
Schimbări privind obținerea permisului de conducere. MAI vrea să modifice regulile în România
Playtech.ro
Ce este sistemul EES de pe aeroporturile din Europa. Introducerea controlului special a provocat haos și întârzieri
Adevarul
Șoc în fotbal: fostul portar Alex Manninger a murit într-un accident rutier îngrozitor. A intrat cu mașina într-un tren de pasageri
wowbiz.ro
Nepotul lui Mircea Lucescu, dezvăluirea care îți va rupe sufletul. ”Și-a dorit să mergem împreună, dar n-am mai apucat…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
17 persoane și-au pierdut viața şi aproape 100 au fost rănite, după ce Rusia a atacat Ucraina cu drone şi proiectile. Cum a răspuns Kievul
iamsport.ro
I-a cerut demisia lui Stoichiță înainte de numirea lui Gică Hagi la echipa națională: ”Du-te acasă!”
MediaFlux
Avertisment privind populaţia României! Numărul românilor va scădea cu un sfert până în 2100
stirilekanald.ro
Rusia va plăti despăgubiri după ce a doborât un avion de pasageri cu 67 de oameni la bord
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj