LOTERIA BONURILOR FISCALE 20 decembrie: Care sunt BONURILE câştigătoare

LOTERIA BONURILOR FISCALE 20 decembrie: Ministerul Finanțelor Publice a organizat duminică, 20 decembrie, o nouă extragere a bonurilor fiscale emise în perioada 1 - 30 noiembrie 2015, cu același fond de premiere de un milion de lei, sumă din care vor fi acordate cel mult 100 de premii.
Alina Costache
20 dec. 2015, 12:48
LOTERIA BONURILOR FISCALE 20 decembrie: Care sunt BONURILE câştigătoare

UPDATE. Bonurile fiscale emise pe 28 noiembrie, în valoare de 538 de lei, sunt câştigătoare la Loteria Bonurilor Fiscale.

LOTERIA BONURILOR FISCALE 20 DECEMBRIE: Extragerea va fi organizată în studioul TV al Loteriei Române, începând cu ora 17,00. Extragerea este publică și va putea fi transmisă, în direct, de către toate televiziunile interesate, prin preluarea semnalului audio-video de la studioul Loteriei Române’, se menționează în comunicat.

Extragerea va avea două etape: prima în care va fi extrasă o bilă pentru determinarea zilei bonurilor câștigătoare și a doua în care vor fi extrase 3 bile pentru determinarea valorii bonurilor câștigătoare.

Aceasta va fi prima etapă a selecției câștigătorilor, iar a doua etapă se va organiza la o dată ulterioară extragerii dacă numărul cererilor de revendicare trece de o sută.

‘Rezultatele extragerii vor fi postate pe site-ul Ministerului Finanțelor Publice, al Agenției Naționale de Administrare Fiscală și al C.N. ‘Loteria Română’ pentru o perioadă de minimum 30 de zile. La extragere participă toate bonurile fiscale emise în perioada 1 — 30 noiembrie 2015, fără a fi necesară înregistrarea prealabilă a acestora într-o bază de date’, se mai arată în comunicat.

Cererile de revendicare pot fi depuse începând cu prima zi după efectuarea extragerii, timp de 30 de zile. Posesorii bonurilor câștigătoare trebuie să depună bonurile fiscale (în original), alături de copia actului de identitate și de o cerere, la orice administrație fiscală din structura ANAF.

DailyBusiness
Salariile președintelui și premierului României ar putea crește MULT odată cu noua lege a salarizării
Spynews
Imagini de la priveghiul interlopului Ilie Bălăceanu, pe lux și opulență! Casa lui, plină ochi
Fanatik.ro
Mărturii șocante ale miliardarului Rinat Ahmetov: „Am fost la cinci secunde de moarte!”. Mircea Lucescu nu ar mai fi ajuns niciodată la Șahtior
Capital.ro
Se schimbă pensiile de la 1 ianuarie 2027. Sistemul de pensii se transformă complet. Pensionarii care au parte de noi reguli
Playtech.ro
Cele mai criticate stațiuni de pe litoralul bulgăresc în recenziile turiștilor. Unde spun românii că au fost dezamăgiți de servicii
Adevarul
Răsturnare de situaţie în cazul copilului de 2 ani mort lângă un tobogan gonflabil. Care este, de fapt, cauza decesului
wowbiz.ro
Primele măsuri după ce o dronă s-a prăbușit în Galați, anunțate de Nicușor Dan: „Consulul Rusiei de la Constanţa a fost declarată persoană non grata, iar consulatul se va închide”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Foc puternic la un restaurant din București! Pompierii au intervenit cu 11 autospeciale
iamsport.ro
Cristi Chivu este supărat pe un antrenor român: ”Nu uită chestia asta!”
MediaFlux
Avertisment sumbru de la ONU: Lumea are 6 luni la dispoziție pentru a evita o criză alimentară istorică
stirilekanald.ro
Ce sunt bacteriile bune și cum le alegi
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți