LOTERIA BONURILOR FISCALE: Premii de 32.308 lei pentru 26 de persoane

LOTERIA BONURILOR FISCALE: Pentru extragerea Loteriei fiscale din 18 octombrie, la care au ieşit câştigătoare bonurile din 16 septembrie în valoare de 274 lei, au fost depuse 26 de cereri de revendicare a premiilor. Potrivit ANAF, posesorii bonurilor urmează să primească 32.308 lei după reţinerea impozitului, până la 15 ianuarie,
Filip Stan
16 dec. 2015, 12:48
LOTERIA BONURILOR FISCALE: Premii de 32.308 lei pentru 26 de persoane

LOTERIA BONURILOR FISCALE: Valoarea unui premiu, rezultată ca urmare a împărțirii fondului lunar de un milion de lei la numărul total al bonurilor fiscale câștigătoare, este de 38.462 de lei, venit care se impozitează cu o cotă de 16%, se arată într-un comunicat al Finanţellor.

Lista cu cele 26 de bonuri fiscale emise pe 16 septembrie în valoare de 274 de lei se regăseşte pe site-ul Ministerului Finanțelor Publice.

Ministerul va plăti premiile în termenul prevăzut de lege, respectiv 60 de zile de la expirarea perioadei de revendicare, cel mai târziu până la 15 ianuarie 2016.

LOTERIA BONURILOR FISCALE. În decembrie au loc 2 extrageri. Tot ce trebuie să ştii

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Cine este mama copilului dispărut din Sibiu. Ce spun oamenii
Fanatik.ro
FCSB, schimbări importante în primul 11 înaintea barajului cu FC Botoșani: „Va fi altceva!”
Capital.ro
Fraudă nouă în România. Șoferii primesc SMS-uri false cu amenzi și termene limită. Ce trebuie să verificați
Playtech.ro
Produsele care s-au scumpit cel mai mult în 2026, unele au preţuri cu 50% mai mari. INS anunță inflație de peste 10%
Adevarul
Victorie după 7 ani de umilințe: mama care a învins sistemul pentru a-și vedea agresorul fiicei după gratii: „Acum merg cu capul sus”
wowbiz.ro
Acuzații explozive în cazul crimei din Bihor! Mesaj dur al mamei elevei ucise în Bihor: „Nu voi lăsa adevărul să rămână ascuns”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Doi tineri de 20 și 22 de ani au sfârșit carbonizați după ce s-au izbit cu mașina de un cap de pod, în județul Vrancea. Alți doi pasageri s-au evacuat la timp
iamsport.ro
'N-a avut voie să antreneze în România!' Cristi Chivu, umilit la negocieri: 'Mi-a spus mie Mircea Lucescu'
MediaFlux
O nouă scădere a monedei Euro. Curs valutar BNR de miercuri, 13 mai
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi