Loto 6 din 49. S-a câştigat marele premiu, de peste un milion de euro. Unde a fost jucat biletul norocos

Loteria Română a anunţat că în urma extragerii de duminică, 8 octombrie, marele premiul la jocul 6 din 49 a fost câştigat, un jucător ghicind toate cele şase numere.
Iulian Tudor
08 oct. 2017, 18:25
Loto 6 din 49. S-a câştigat marele premiu, de peste un milion de euro. Unde a fost jucat biletul norocos

La tragerea Loto 6/49 de duminica, 8 octombrie, s-a castigat premiul de categoria I in valoare de 4.604.988,60 lei (peste 1 milion de euro). Biletul norocos a fost jucat la agentia 22-001 din Iasi si a fost completat cu 3 variante simple la Loto 6/49, pretul biletului fiind de 14,5 lei.

Citeşte şi LOTO, LOTO 6 DIN 49: REZULTATE LOTO 8 OCTOMBRIE 2017, NUMERELE LOTO EXTRASE duminică 8.08.2017. UPDATE

Acesta este cel de-al cincilea castig inregistrat in acest an la categoria I a jocului Loto 6/49. Ultima data, premiul de categoria I a fost castigat in data de 31.08.2017 si a fost in valoare de 11.906.912,95 lei.

Conform Regulamentului posesorul biletului norocos are la dispozitie 90 de zile de la data tragerii pentru a intra in posesia castigului.

DailyBusiness
Cum putem evita o nouă explozie a prețurilor la energie. Anunțul de ultimă oră făcut de ministru
Spynews
Raluca Ropotan, despre relația cu tatăl ei, Stelian Ogică. Ce relație au, în prezent, cei doi: "Noi tot timpul..." 
Fanatik.ro
Cele patru zodii care dau de noroc și bani în perioada următoare. Astrele pregătesc pentru ele transformări majore
Capital.ro
Călin Georgescu, scos complet din joc cu un plan simplu. Florin Călinescu: Ca la dosarele lui Ion Iliescu
Playtech.ro
Tabel cu noile reguli pentru concediul medical și procentele de plată în funcție de boală
Adevarul
Cine este moldoveanul asociat cu mituirea șefilor ELCEN. Are afaceri cu LukOil, contracte cu statul și un palat de 6 milioane de euro în București
wowbiz.ro
Doliu imens în lumea manelelor! A murit Ionuț Americanu. Cornelia, dansatoarea maneliștilor, a făcut publică vestea tristă
Economica.net
Eşec al ungurilor în România. Planul pe care-l avea gigantul din Ungaria a picat
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea, pur și simplu superbă într-o ținută sumară
kanald.ro
Se dau bani pentru femeile însărcinate. Despre ce sumă este vorba
Cancan.ro
Tânăra rănită de Toto Dumitrescu este sportivă! Ocupă locul 384 WTA
iamsport.ro
Prunea l-a DISTRUS pe fostul antrenor de la FCSB: 'Pe unde mai antrenează, prin Tanganica? Zici că a fost la Paris, vorbește el, pe bune?!'
MediaFlux
Anunțul Hidroelectrica pentru toți clienții. Ce se întâmplă cu facturile
stirilekanald.ro
Destin negru pentru doi tineri care se iubeau încă din copilărie. Ambii parteneri s-au sinucis, după o eroare a poliției
substantial.ro
O noua tragedie zguduie România. Accident îngrozitor