Lovitură devastatoare primită de Gigi Becali! Un milionar român din Anglia vrea să cumpere Steaua

Un milionar român cu afaceri în Anglia este gata să cumpere Steaua. Ştefan Voloşeniuc, investitor la echipa FC Romania, din liga a opta, spune că are de gând să negocieze cu Armata.
Filip Stan
13 ian. 2021, 14:58
Lovitură devastatoare primită de Gigi Becali! Un milionar român din Anglia vrea să cumpere Steaua

Stefan Voloseniuc vrea sa duca pe FC Romania pana in liga a cincea din Anglia, dar visul sau ramane Steaua.

„Eu sunt fan Steaua. Am crescut cu acest club. Mie imi place Steaua. Cand a castigat Steaua Cupa Campionilor Europeni, Gigi Becali nu exista. Nu, nu am nicio treaba cu el. Mie imi place Steaua ca si club. Adica a fost pentru mine o emblema. Nu stiu acum care este situatia, stiu ca este in Liga 3. Poate intr-o zi, ajungem sa cumparam Steaua. Nu stiu, vedem. Poate peste 5 ani, cine stie”, a spus Stefan Voloseniuc pentru Pro X.

FC Romania este o echipa care se afla in Liga a 8-a din Anglia. Clubul isi propune sa promoveze in esaloanele superioare ale fotbalului britanic, avanda ca obiectiv sa ajunga cel putin pana in divizia a 5-a.

CSA Steaua vinde echipa de fotbal din Liga 3. Doi miliardari români negociază cu Armata

„Pentru noi FC Romania inseamna foarte mult. Daca vom duce proiectul unde ne-am propus, vom avea de castigat foarte mult pe termen lung, ca si imagine. Pentru ca daca reusim sa performam in fotbalul englezesc, cu siguranta si comunitatea romaneasca va fi privita altfel. E si un proiect foarte deosebit. Am intampinat si probleme de rasism, am intampinat si probleme de diferite abordari, dar mergem mai departe. Sa dea Dumneze sa treaca aceasta pandemie si dorim sa punem la punct o academie, FC Romania Academy, care sa dea o oportunitate copiilor romani din Dispora, in general celor din Marea Britanie”, a mai spus milionarul roman.

Stefan Voloseniuc e membru al Partidului Conservator din Anglia, aflat acum la putere, dar a fost si candidat independent pentru un post de senator al diasporei la alegerile legislative trecute din tara. Este finantatorul echipei FC Romania, dar si patron al firmei de constructii Sf. Stefan si investitor imobiliar.

DailyBusiness
Poliția Locală București îi avertizează pe șoferi: Nu mai dați bani parcagiilor de ocazie
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Spionii Ministerului de Interne vor fi pregătiți cibernetic de o firmă fără angajați. Contractul este finanțat din bani PNRR
Capital.ro
Pici pe loc ITP-ul. Șoferii care primesc amendă și interdicție de circulație. O greșeală simplă îi surprinde pe mulți
Playtech.ro
Doar 13 țări din lume mai au aer curat şi trei dintre ele se află în Europa. Cum stă România la acest capitol
Adevarul
Ordonanța invizibilă de combatere a creșterii prețurilor la carburanți: „Scade riscul penuriei, dar efectele sunt inexistente”
wowbiz.ro
Codruța Filip, „săgeată” pentru Valentin Sanfira? Mesajul cu subînțeles postat de artistă după ce a confirmat divorțul: „Nimeni nu joacă mai bine rolul de victimă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O familie și-a găsit sfârșitul după ce a mâncat același mic-dejun. Cum s-a petrecut tragedia
iamsport.ro
Legenda Stelei acuză că un coleg al său a fost ”lucrat” pentru a i se face loc lui Gică Hagi: ”Întrebați-l pe Iordănescu!”
MediaFlux
Iranul pregătește bomba nucleară. Răsturnare de situație în războiul din Orientul Mijlociu
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj