Lovitură DURĂ pentru veteranii de război! Soţiile acestora, OBLIGATE să plătească impozitul pentru partea lor de proprietate

Tehnocraţii, lovitură cruntă pentru eroii ţării! Veteranii de război au primit somaţii în masă de la FISC să dea bani statului! Asta pentru că Guvernul a schimbat pe ascuns legea şi nu mai scuteşte familiile veteranilor de la plata unor impozite. 
Filip Stan
02 aug. 2016, 12:16
Lovitură DURĂ pentru veteranii de război! Soţiile acestora, OBLIGATE să plătească impozitul pentru partea lor de proprietate

Prin noul Cod Fiscal promulgat la finalul anului trecut de preşedintele Klaus Iohannis, militarii care au luptat în cel de-Al Doilea Război Mondial şi cei care în teatrele de opearţiuni din afara ţării erau scutiţi de plata impozitelor pe clădiri, pe teren şi pe autorurism.

Acest lucru a fost valabil doar câteva luni deoarece anul acesta, tehnocraţii au dat o hotărâre de guvern prin care de la 1 iunie veteranii vor fi scutiţi doar pe jumătate de plata impozitului, adică doar pentru partea lor de proprietate. Soţiile veteranilor de război trebie să plătească impozitul, la fel şi rudele celor care au rămas invalizi în urma războiului.

Hotărârea de guvern a intrat în vigoare de la 1 iunie şi fie că nu au ştiut de ea, fie că nu au luat-o în serios, soţiile de veterani care nu au plătit partea lor de impozit sunt înştiinţate să achite suma de bani aferentă părţilor lor de proprietate. 

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
Maria Covașa, ironie fină la adresa lui Dany Boy după ce i-a cunoscut actuala iubită! Fosta concurentă de la Insula Iubirii nu s-a putut abține
Fanatik.ro
Atac armat după un meci de fotbal! Un suporter argentinian a fost împușcat!
Capital.ro
Ce trebuie să știe toți proprietarii de locuințe din România. ASF explică ce acoperă, de fapt, polița PAD: Sume limitate
Playtech.ro
Românii sub 30 de ani pot încasa bani în fiecare lună dacă se angajează. Bonusul oferit de stat
Adevarul
Șeful Ryanair neagă faptul că un bărbat ar fi fost aspirat pe geamul spart al unui avion: „Aceste afirmații sunt lipsite de sens”
wowbiz.ro
Andreea Ibacka a izbucnit în plâns! Ce a emoționat-o până la lacrimi pe vedetă: „Nu-mi mai e rușine să fiu vulnerabilă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Astăzi se împlinesc 9 ani de la decesul Denisei Răducu! Incredibil ce a apărut pe pagina regretatei artiste
iamsport.ro
500.000 de euro pentru Dan Petrescu! Omul de afaceri era disperat să-l aducă la echipă. Victor Becali: ”Băi, ești nebun?”
MediaFlux
Casa de Pensii explică cum se dovedește stagiul de cotizare la pensie. Mai multe soluții dacă s-a pierdut cartea de muncă
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România